Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platforma Obywatelska największym zagrożeniem dla Polski
abcde napisał(a):Kto to widział, żeby dostawać odprawy po 510 tyś. Co z tego, że to zablokowano?! Takich odpraw był mnóstwo, jakim prawem?
Prawem takim:
Ustawa z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. 2003 nr 90 poz. 844). Poza tym jest Prawo pracy.
To pierwsza sprawa.
Drugą sprawą jest wysokość naliczanej odprawy, czyli wielokrotności jednomiesięcznej pensji.

Antonio napisał(a):@Jesion albo nie zauważasz problemu albo nie chcesz go zauważać.
Problem jest w moralnym podejściu do władzy
Ale ja problem widzę. Ale czy widzisz/widzicie wolę polityczną do zmiany takiego stanu rzeczy? Przed wyborami wszystko się obiecuje, jak się partie dorwą do władzy... to program odchodzi w zapomnienie, a liczą się stanowiska i stołki, znajomi i rodzina. PO obiecywała, nic nie zrobiła. PiS obieca, nic nie zrobi. Kto by sobie/rodzinie/znajomym odbierał chleb sprzed nosa?
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Ustawa z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. 2003 nr 90 poz. 844). Poza tym jest Prawo pracy.
To pierwsza sprawa.
Drugą sprawą jest wysokość naliczanej odprawy, czyli wielokrotności jednomiesięcznej pensji.
Królu złoty Ty mi z ustawą nie wyjeżdżaj. Ustawę każdy idiota może kupić, jeśli ma za sobą odpowiednie lobby. To, że jest jakaś ustawa nie znaczy, że to jest dobre.

Ehh mam wrażenie, że są dwaj goście tu na forum którzy kompletnie są oderwani od rzeczywistości. Z innymi rozmawia się normalnie, nawet jeśli popierają ten rząd, a Ci dwaj... szkoda gadać.
Jesion napisał(a):PO obiecywała, nic nie zrobiła. PiS obieca, nic nie zrobi.
Proszę państwa, Pan wielki Jesion już to wie!! PiS nic nie zrobi. On to wie i już, koniec kropka.
Panie Jesionie, skąd Pan to wiesz? Czy PiS rządziło 7 lat, czy dałeś im szansę? I w końcu, jakim prawem stawiasz taką tezę ? Myślisz, że wszystkich możesz mierzyć swoją miarą ?
Odpowiedz
abcde napisał(a):Królu złoty Ty mi z ustawą nie wyjeżdżaj. Ustawę każdy idiota może kupić, jeśli ma za sobą odpowiednie lobby. To, że jest jakaś ustawa nie znaczy, że to jest dobre.
Czy ja mówię, że to jest dobre? Nie, mówię otwarcie że to jest złe.
Pytałeś jakim prawem, to Ci napisałem jakim - Ustawa uchwalona w 2003 roku. od 11 lat obowiązuje. Przez te 11 lat rządziło SLD, PiS, PO i PSL. Któraś z partii cokolwiek zrobiła z horrendalnie wielkimi odprawami?
Nie.

abcde napisał(a):Panie Jesionie, skąd Pan to wiesz? Czy PiS rządziło 7 lat, czy dałeś im szansę? I w końcu, jakim prawem stawiasz taką tezę ?
@abcde, mówiłeś mi kiedyś żebym nie był naiwny.
Właśnie w tym przypadku nie jestem.
@abcde, @antonio, @allwaysdrunk, @Rejon, oburzacie się na PO i jej kolesiostwo. @abcde, krzyczysz na mnie, czemu twierdzę, że z PiS będzie tak samo...
Proszę bardzo: http://natemat.pl/25675,zona-szwagier-i-...-pis-owsku
To moje odpowiedź.
Radom rządzony przez PiS. Żona, teść, szwagier... wszyscy z miejskich spółkach.

Takie sytuacje będą się powtarzać, póki klasa polityczna będzie zalegać na takim dnie, jak jest dziś.

abcde napisał(a):Ehh mam wrażenie, że są dwaj goście tu na forum którzy kompletnie są oderwani od rzeczywistości. Z innymi rozmawia się normalnie, nawet jeśli popierają ten rząd, a Ci dwaj... szkoda gadać.
@abcde, a ja mam wrażenie... że Ty chcesz mi wmówić, że bronię PO, minister Wasiak i pana Ostachowicza.
Nie bronię. Nie bronie ani PO, ani ich ludzi, ich klanów i ich spółdzielni ( o których nie raz jeszcze usłyszymy - tym bardziej że ministrem sprawiedliwości został ten, który został...)
Po prostu, nie rozumiem skąd takie oburzenie tu Was wszystkich na te odprawy... skoro takie mamy prawo. Chore, to prawda, powodujące wynaturzenia w postaci tak wielkich odpraw z państwowych firm - firm które wcale złotych jaj nie znoszą (czyt. PKP).
Odpowiedz
Jesion, podziwiam Cie za cierpliwość. Smile
Odpowiedz
Jesion,ja oburzam się na "kolesiostwo" PO bo tak wyszło jakoś,że to póki co oni rządzą,tak samo oburzałem się na komuchów z SLD,czy bolszewię z PIS.
abcde-jeżeli system jest korupcjogenny,zły to nie można zakładać,że np. jak PIS sięgnie po władzę nie będzie robić podobnie,nie dziw się Jesionowi,że podobnie jak ja nie wierzy w dobre zamiary partii Kaczyńskiego...
volenti non fit iniuria
Odpowiedz
Jakby ktoś nie zauważył to od 7 lat Polską rządzi koalicja PO-PSL i to na niej powinna się skupiać lwia część krytyki społeczeństwa, a nade wszystko mediów. Gdyby nie parasol medialny nad Partią Ośmiorniczek to poparcie dla niej nie przekraczałoby 10%, ale oczywiście łatwiej jest zajmować się jakąś radną PiS i osiołkami w ZOO (vide Monika olej nick Stokrotka).

Jak będzie rządził PiS, SLD czy inna partia to jej będziemy się czepiać, ją krytykować za nepotyzm, o ile będą ku temu powody.
Odpowiedz
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...BoxWiadTxt

Biuro Krajowe PO, oddział zamiejscowy na Kolskiej:

[Obrazek: By8euhWCUAAUG9a.jpg:large]
Odpowiedz
Nocleg jak nocleg. Drogo jest a mało wygody.
Odpowiedz
alwaysdrunk napisał(a):Jakby ktoś nie zauważył to od 7 lat Polską rządzi koalicja PO-PSL i to na niej powinna się skupiać lwia część krytyki społeczeństwa, a nade wszystko mediów. Gdyby nie parasol medialny nad Partią Ośmiorniczek to poparcie dla niej nie przekraczałoby 10%, ale oczywiście łatwiej jest zajmować się jakąś radną PiS i osiołkami w ZOO (vide Monika olej nick Stokrotka).

Jak będzie rządził PiS, SLD czy inna partia to jej będziemy się czepiać, ją krytykować za nepotyzm, o ile będą ku temu powody.
Wszystko w tej kwestii, popieram.

To tak w kwestii rzekomej liberalnej linii partii PO w kwestiach gospodarczych - http://www.biztok.pl/None/bruksela-gani-...zej_a17986
Są - jak zawsze pozytywy- ale chyba jak na 7 lat powinno być - słuchając zapowiedzi - lepiej?!
Odpowiedz
Tanie państwo:

http://niezalezna.pl/60194-marszalek-sik...ch-limuzyn
Odpowiedz
WOW, 150KM, skrzynia 6-tka, dwustrefowa klima, toż to obłęd taki luksus.
Rozumiem że na zwykłym czytelniku SE jakim jest przeciętny emeryt to może robić jakieś wrażenie, ale plis czy musimy powielać te mega sensacje na forum?

BTW: mój ojciec na prawie 10-cio letni samochód z tym wyposażeniem tylko koników 130 i jakoś nie uważam go za luksusowy.
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
Pytanie o celowość takiego zakupu.
Odpowiedz
A słyszeliście o ekranach przy autostradach? Większość do likwidacji. Sprawdzmy kto był w zarządach firm które produkowały owe ekrany Wink
Odpowiedz
alwaysdrunk napisał(a):Tanie państwo:
http://niezalezna.pl/60194-marszalek-sik...ch-limuzyn
Jakie to typowo polskie....
@alwaysdrunk, rodzi mi się pytanie czy oburzałbyś się tak samo, gdyby przed tragicznym 10 kwietnia 2010 roku rząd Tuska ogłosił przetarg na kupno nowych samolotów i wycofanie radzieckich Tu-154.
Myślę, że tak. Szkoda.
Może inaczej, św. pam. Prezydent Lech Kaczyński by żył.

Właśnie takiej zaściankowości, populizmu polskich wyborców boją się polscy politycy.
Dzięki temu sobota 10 kwietnia, była tym, czym była. Gehenną.

abcde napisał(a):A słyszeliście o ekranach przy autostradach? Większość do likwidacji. Sprawdzmy kto był w zarządach firm które produkowały owe ekrany Wink
Znając życie... wujkowie, koledzy, koleżanki, ciotki, teściowe i synowe polityków Prawa i Sprawiedliwości.
Odpowiedz
alwaysdrunk napisał(a):Pytanie o celowość takiego zakupu.

Pewnie wymieniają zasłużone samochody na nowe Smile

A tak poważniej, ta sama gazeta i inne zresztą tuż po Smoleńsku oskarżała rząd o to że latają tutkami zamiast nowymi samolotami, że nie powinni oszczędzać na bezpieczeństwie najważniejszych w kraju itd... - zresztą niektórzy na forum też o tym trąbili, więc takim ludziom przydało by się jedno - trochę konsekwencji

@abcde a to nie jest tak że poziom dopuszczalnego hałasu został podniesiony i ekrany już nie muszą stać gdzie stały?
Mówili o tym jakiś czas temu w TV ale nawet nie zwróciłem na to uwagi.
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
http://fakty.interia.pl/swiat/news-merke...Id,1533374
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Jakie to typowo polskie....
Kowboju a wiesz ile mamy w Polsce limuzyn i służbowych aut ? Zanim zabierzesz głos to poczytał byś trochę ile jako państwo wydajemy na służbowe auta.
Jesion napisał(a):Znając życie... wujkowie, koledzy, koleżanki, ciotki, teściowe i synowe polityków Prawa i Sprawiedliwości.
No tak, w końcu Prawo i Sprawiedliwość rządzi Polską od 7 lat... Wink
Jeśli chodzi Ci o jeden Radom, też doczytaj co Kaczyński zrobił z tymi aferałami z Radomia.Choć uważam że i tak za mało bo na jego miejscu całkowicie bym rozwiązał struktury.
olek2601 napisał(a):A tak poważniej, ta sama gazeta i inne zresztą tuż po Smoleńsku oskarżała rząd o to że latają tutkami zamiast nowymi samolotami, że nie powinni oszczędzać na bezpieczeństwie najważniejszych w kraju itd... - zresztą niektórzy na forum też o tym trąbili, więc takim ludziom przydało by się jedno - trochę konsekwencji
Niezależna tak jak Wyborcza to tuby konkretnych partii i grup interesu więc nie należy spodziewać się konsekwencji i obiektywizmu.Niestety.
olek2601 napisał(a):@abcde a to nie jest tak że poziom dopuszczalnego hałasu został podniesiony i ekrany już nie muszą stać gdzie stały?
Mówili o tym jakiś czas temu w TV ale nawet nie zwróciłem na to uwagi.
W ten sposób to można zrobić każdy ''wałek'' na pieniądzach podatników.
Dziś obniżamy normy, stawiamy coś, a za kilka lat podnosimy normy, demontujemy a kasa zostaje w kieszeni. Nie bądz naiwny, na tym na pewno ktoś zarobił i CBA czy NIK powinny tym się zająć. Po zmianie władzy oczywiście.
alwaysdrunk napisał(a):http://fakty.interia.pl/swiat/news-merke...Id,1533374
Oj już nie bądz złośliwy, żeby tylko takie wpadki tej władzy przez 7 lat się zdarzały jak ta związana z protokołem dyplomatycznym, to byłbym zadowolony z tej władzy.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):rodzi mi się pytanie czy oburzałbyś się tak samo, gdyby przed tragicznym 10 kwietnia 2010 roku rząd Tuska ogłosił przetarg na kupno nowych samolotów i wycofanie radzieckich Tu-154.
Myślę, że tak. Szkoda.
Może inaczej, św. pam. Prezydent Lech Kaczyński by żył.
Właśnie takiej zaściankowości, populizmu polskich wyborców boją się polscy politycy.
z tej wypowiedzi mogłoby wynikać, że jeśli kupione byłyby nowe samoloty to śp Lech Kaczyński by żył. Jest to taka sama bzdura jak te które mówiła Anodina i te które mówił Lasek. Chyba ktoś liczy na krótką pamięć Polaków.
Takiego właśnie populizmu powinniśmy sie wystrzegać.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Kowboju a wiesz ile mamy w Polsce limuzyn i służbowych aut ? Zanim zabierzesz głos to poczytał byś trochę ile jako państwo wydajemy na służbowe auta.
Domyślam się że służbowych samochodów jest dużo. Ale może nie ilość samochodów, a sposób ich wykorzystania lub pieniądze przeznaczone na podróże różnej maści polityków i posłów... powinniśmy wziąć bardziej pod uwagę?

abcde napisał(a):No tak, w końcu Prawo i Sprawiedliwość rządzi Polską od 7 lat..
Jeśli chodzi Ci o jeden Radom, też doczytaj co Kaczyński zrobił z tymi aferałami z Radomia.Choć uważam że i tak za mało bo na jego miejscu całkowicie bym rozwiązał struktury
Oczywiście, że nie PiS, ale PO.
Ale 7 lat temu, kilka dni przed swoim odejściem pisowski minister środowiska p. Jan Szyszko tak wyśrubował normy hałasu nowym rozporządzeniem, że zaczęliśmy je stawiać w środku pola. Patologia. Przypadek? Nie sądzę.
@abcde, NIK już się tym zajęła, z tym że żadnych konsekwencji nie ma.

Co do Radomia... to temat rzeka. Przykład "świetnie" zarządzanego, (ro)zwijającego się miasta.
Bastion PiS.
@abcde, wiesz jaki był jeden z zarzutów co do Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz przy referendum o jej odwołaniu? Rosnące zadłużenie Warszawy - za prezydentury Gronkiewicz-Waltz, zadłużenie wzrosło o 115%, przez taki sam czas, zadłużenie Radomia pod prezydenturą pana Kosztowniaka (PiS) wzrosło o 550%. Na zdrowy rozsądek, to prezydenta Radomia powinno się odwoływać, a nie prezydent Warszawy, czyż nie?
Nie wmawiaj mi proszę... że za rządów PiS, będzie cokolwiek lepsze.
Nie dziw się mnie... że nie wierzę w obietnice PiS.
Nie wierzę, w lepszą Polskę, z premierem Kaczyńskim i Macierewiczem, Pawłowicz, Hoffmanem w rządzie czy KPRM.

@allwaysdrunk, Premier Tusk też miał podobne faux paux kiedy na początku swojego premierowania... spotkał się z Putinem. Człowiek uczy się na błędach.
Zadaje sobie pytanie... jakie zagrożenie dla Polski, widzisz w nieuwadze Pani Premier? Big Grin

@tymek76, nie mam zamiaru gdybać. Napisałem słowo klucz - "może".
Odpowiedz
Jesion napisał(a):@tymek76, nie mam zamiaru gdybać. Napisałem słowo klucz -
"może".
Pisząc słowo "może" już gdybasz. Nie mając podstaw chciałeś wrzucić coś co zdyskredytowałoby temat. Zamiast słownych wygibasów mogłeś po prosu sobie darować te zdania. Smile
Odpowiedz
Pewnie Sikorski chce żeby lepsze samochody dostarczały mu pizzę.

We wpadkach Kopacz nie widzę zagrożenia dla Polski, po prostu pamiętam jak mainstreamowe media nabijały się z każdej wpadki Kaczyńskich i uważam, że tak samo należy traktować faux pas popełniane przez Kopaczową.
Odpowiedz
@tymek76, nie. Nie mogłem sobie darować. Bo po 10 kwietnia wylewano żale jakimi to gruchotami radzieckimi latają polskie VIPy.

@alwaysdrunk, ale myślę, że Pani Premier nie jest zdolna pomylić słowa polskiego hymnu, tak jak zrobił to Pan Jarosław Kaczyński Smile
Odpowiedz
Myślę, że jej nie doceniasz. Najbliższy rok to zweryfikuje.
Odpowiedz
To tal ad vocem do dzisiejszego wieczoru i tego czym się @alwaysdrunk tak podniecasz Smile
https://www.facebook.com/natematpl/photo...=1&theater
Odpowiedz
POLSKA - Niemcy 2:0 !!! 11 października 2014 - ta data przejdzie do historii !
Nie lubię ruskich... i wcale nie chodzi mi o pierogi Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości