Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siłownia na świeżym powietrzu - powstanie kiedys w st-cach ?
Witam

Czy kiedyś w Starachowicach powstanie choć jedna siłownia na świeżym powietrzu ? coś na wzór jak w wąchocku niedawno powstała - świetna sprawa moim zdaniem.
poniżej fotki z wąchocka - zaporzyczone ze strony www.wachock.pl

[Obrazek: 201308_silownia_01.JPG]
[Obrazek: 201308_silownia_02.JPG]
[Obrazek: 201308_silownia_03.JPG]

Dobra miejscówka na taką siłownię to : Majówka (okolice starego placu targowego), osiedle trzy krzyże ( widok na całe miasto i do tego jest wolny plac na samej górze - obecnie zarośnięty wysoką trawa i chwastami)
Odpowiedz
Siłownia prawdopodobnie powstanie w tym roku.
Odpowiedz
@MW możesz coś więcej na ten temat napisać? Ja ogólnie parę lat temu byłem przeciwnikiem tego typu rozwiązania, bo jest ono skierowane głównie dla osób starszych i tylko głównie w formie zabawy, teraz trochę rynek dostępnego ekwipunku się zmienił, a co za tym idzie stworzono trochę rozwiązań które mogłoby służyć również do budowania kondycji i sylwetki.
Np coś takiego:
http://www.silownia-zewnetrzna.pl/?wpcpr...rossfit-02
Dlatego jestem ciekaw czy jest to już zamknięty projekt, czy da się coś jeszcze wrzucić do niego, coś co zadowoli streetworketów czy mniej wybrednych crossfitowców. Smile
Odpowiedz
W Wąchocku sporo osób ćwiczy w różnym wieku.
Odpowiedz
Robercie, a widziałeś kogoś kto nie ćwiczył tam dla zabawy?Smile
Odpowiedz
Bo to jest miejsce do zabawy. Chcesz ćwiczyć profesjonalnie zapraszam Vikinga.
Odpowiedz
Robercie, jest taka "zajawka" a nawet bym powiedział sposób na ćwiczenie zwany street workout. Smile I to się wpisuję w tego typu trening, ale ma za zadanie budowanie wytrzymałości, zręczności czy sylwetki lub siły. Jest to bardzo modne i wydaje mi się że u nas znalazłoby zainteresowanie tym bardziej że poniekąd można to łączyć z dyscyplinami jak crossfit.
Odpowiedz
Jutro będę wiedział więcej.
Odpowiedz
Dzięki za zainteresowanie.Smile
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Ja ogólnie parę lat temu byłem przeciwnikiem tego typu rozwiązania, bo jest ono skierowane głównie dla osób starszych i tylko głównie w formie zabawy, teraz trochę rynek dostępnego ekwipunku się zmienił, a co za tym idzie stworzono trochę rozwiązań które mogłoby służyć również do budowania kondycji i sylwetki.
@Oscar, prosze Cię... ludzie starsi, to też ludzie i też im się coś od życia w mieście należy. Skoro nie pójdą na Jarmark u Starzecha, to niech idą na ławeczkę, na siłownię, niech się poruszają. Starachowice niedługo będą się składać w większości z osób starszych, więc taka siłownia jak znalazł.
Poza tym, skąd przeświadczenie, że to głównie dla osób starszych? Dzieci i dorośli też przecież mogą i będą tego używać. W Warszawie, nad Wisłą jest mała siłownia, ostatnio widziałem tam młodą panią w leginsach (około 30 lat) i pana ze smartfonem na bicepsie (wiek też coś koło 30)... i wcale nie wyglądali na "mniej wymagających crossfitowców" a raczej na stałych bywalców Pure czy Calypso.
Odpowiedz
Jesion, oj wiem wiem, masz racje. Nie powinienem dyskryminować osób starszych i przyznaje się do tego bez bicia ze kiedy byłem przeciwnikiem tego typu rozwiązania myślałem po pierwsze o efektywności tego jako pełnoprawna siłownia, po drugie zainteresowaniem tymi przyrządami przez młode osoby. A nie oszukujmy się tego typu rozwiązania są głównie skierowane po to aby się "pobawić" bo treningu na tym żadnego nie zrobisz.Smile W wąchocku się bawiłem tym aż mnie ręce rozbolały, ale jednak nie czułem się po tym jakoś wybitnie zmęczony. Za to od pewnego czasu obserwuje trend uprawiania sportów siłowych właśnie na świeżym powietrzu i wydaje mi się że dodatkowo do tego co nam zaproponuje UM warto by dorzucić ten zestaw (link wyżej). Nie wiem jak wygląda ta siłownia o której mówisz więc też ciężko mi się jakoś na ten temat wypowiadać, jeśli są w niej same maszyny w których podnosisz wagę ciała za pomocą przełożeń, to dla wielu będzie za mało i to nawet dla kobiet. Smile
Odpowiedz
Oscar profesjonalny sprzęt do treningu typu crossfitu, bo do tego typu treningu przystosowane są doskonale boxy, to dużo większy wydatek niż to co na powyższych zdjęciach . Masz racje takie miejsce było by super o ile ktoś z głowa je rozplamuje i rozrusza. Świadomość crossfitu w Starachowicach jest prawie zerowa. A teoretyków pewnie jest wielu. Jednak filozofia treningu funkcjonalnego w wersji tzw. Street workout jest extra i była by czymś wyjątkowym zaimplementowana w naszym mieście przez np. Tomka Kołaczyńskiego czy kogoś od Sławka Wilka. Warto skorzystać ze środków z um na wypoczynek i półkolonie dla dzieciaków i zacząć z nimi prace w takim miejscu. A i dla obtłuszczonych he he dorosłych tez trochę wytrzymałości by się przydało, także w sumie popieram ale z głowa i przez kogoś z głowa .
Odpowiedz
Maćku masz absolutną racje. Smile Gdybyśmy chcieli tu stworzyć profesjonalną przestrzeń dla crossfitowców to pewnie koszt byłby ogromny. Tym bardziej że cześć zadań musiałbyś z własnym sprzętem robić bo wątpię aby długo się utrzymały nie przyczepione sztangi do podłożaSmile Ja nie wymagam dużo, wstawienia do projektu prostej bramy która daje ogromne możliwości i jestem pewien że każdy kto się interesuje tymi sportami mnie poprze. Ja w wolnej chwili trenuje na TRX'ie i powiem Ci ze gdyby była ładna pogoda to bym zabrał go z domu i z chęcią przypiął do takiej bramki poszerzając swój trening. Smile A jestem pewny że znajdzie się więcej osób które z chęcia skorzystałby z takiego rozwiązania. Smile

@MW wiesz coś już na temat tego projektu?Smile
Odpowiedz
MA to być chyba 6 urządzeń, których dobór będzie uzgadniany podobno m.in. z nauczycielami W-F. Mają być dostosowane do potrzeb ludzi w różnym wieku. Ja bym to traktował jako coś, co w przyszłości -jeśli się sprawdzi - będzie mogło być rozbudowywane.
Odpowiedz
No cóz miałem nadzieje. Smile Dobrze wiemy ze jak raz zostanie postawione, to nikt tego ponownie nie ruszy.
Odpowiedz
No cóż Oskar, jski rynek taki cross :-)
Odpowiedz
Dziś głosowanie nad budżetem obywatelskim. Więc jak przejdzie, to może uda się namówić ludzi aby zagłosowali na taki projekt. Smile
Ja jeszcze postaram się dowiedzieć o przybliżoną cenę bramki. Może radni wyciągną jakieś pieniążki :>
Odpowiedz
Ja mam wątpliwości. Z jednej strony...
1. Jak ktoś chce trenować cross-fit to sobie to w kilka osób zorganizuje.
2. Gdyby miasto postawiło taką stację do cross-fit wiele osób mogło by przychodzić i ćwiczyć, i była by to szansa że chociaż część młodych ludzi zamiast siedzieć na ławce i pić browara, spożytkuje swój czas inaczej.
Oscar napisał(a):Może radni wyciągną jakieś pieniążki :>
Z kieszeni obywateli to na pewno Tongue
Odpowiedz
abcde napisał(a):2. Gdyby miasto postawiło taką stację do cross-fit wiele osób mogło by przychodzić i ćwiczyć, i była by to szansa że chociaż część młodych ludzi zamiast siedzieć na ławce i pić browara, spożytkuje swój czas inaczej.
No dokładnie. Czekam na odpowiedź z tej firmy ze wstępną przybliżoną wyceną tego zestawienia i zobaczymy. Smile
abcde napisał(a):Z kieszeni obywateli to na pewno
Oj tam oj tam. Smile
Odpowiedz
Oscar masz już jakieś informację nt ceny?

Ja również jestem zainteresowany tego typu sportowym rozwojem naszego miasta.
Młodzież czasem nie wie co by chciała robić. Trzeba dać im możliwości wyboru. Znajdą się ludzie młodzi i starsi, co złapią zajawkę do ćwiczeń na wolnym powietrzu, jestem tego pewien.

Pożarówką (chyba to 7-ka, nie pamietam) z Lipia do Wąchocka jak tylko pogoda dopisuje, poruszają się tłumy rowerzystów, biegaczy, ludzi na rolkach. To pokazuje ze przyszła / idzie moda na sport. Trzeba to wykorzystać.

Dlaczego nasze miasto nie kieruje się przykładem chociażby Wąchocka? Czym kierują się radni w tamtej gminie, że nie boją się inwestować w sport i zdrowie?

Chciałbym żeby Starachowice zaczęły kierować się tym samym. Smile

Wracając do tematu. Ostatnio w wiadomościach w radiu starachowickim, wypowiadał się jeden z radnych, który mówił, że słyszy coraz więcej próśb ze środowisk młodzieżowych, aby stworzyć taki street workout w naszym mieście.
Oby coś się z tego urodziło niebawem Smile
Odpowiedz
steceZiom napisał(a):Oscar masz już jakieś informację nt ceny?
Wysłałem ponownie zapytanie, bo na ostatnie nie dostałem odpowiedzi.
steceZiom napisał(a):Chciałbym żeby Starachowice zaczęły kierować się tym samym
Również. Smile
steceZiom napisał(a):Wracając do tematu. Ostatnio w wiadomościach w radiu starachowickim, wypowiadał się jeden z radnych, który mówił, że słyszy coraz więcej próśb ze środowisk młodzieżowych, aby stworzyć taki street workout w naszym mieście.
Oby coś się z tego urodziło niebawem
Bylem na sesji ostatnio i rozmawiałem z dwójką radnych, mówili ze pewnie w przyszłości uda się coś z tym fantem zrobić. Wink
A pamiętasz może kto w radiu o tym mówił?Smile

To co napisałeś popieram w 100%. Mamy fajna lokalizacje, a Wąchock wydaje się nam wyznaczać pewne standardy, chciałbym aby to Starachowice wreszcie stały się miastem gdzie ludzie aktywnie mogą spędzać czas. Smile
Odpowiedz
http://www.silownia-zewnetrzna.pl/?wpcpr...rossfit-02
Cena stacji maxi 19 500 zł + 1800 zł netto montaż.
Transport w zależności od miejsca montażu (ilość km)

Więc tutaj spokojnie można to puścić nie tylko przez radnych, ale spróbować w ramach Budżetu obywatelskiego.Smile
Odpowiedz
Cena wydaje się wysoka jak na taki obiekt, ale relatywnie (w perspektywie innych wydatków miasta) niska, a to oznacza, że można poważnie myśleć o rozbudowywaniu i poszerzaniu siłowni, która powstanie w tym roku. Więcej informacji na ten temat powinno być w Wydziale Rozwoju Miasta - elementy obecnie realizowanej siłowni mają być dobierane w oparciu o specjalistów w tej dziedzinie.
Odpowiedz
To prawda, jak za taki sprzęt, cena wydaje się dosyć wysoka. Wydaje mi się że to powód tego ze obiekt musi spełniać jakieś normy, posiada atesty etc. Druga sprawa ze ja wybrałem pierwszy sensowniejszy zestaw z Google, jest kilka firm które zajmują się takimi parkami. I jestem pewien ze da się wyszukać coś tańszego. Wink
Odpowiedz
I do tego jeszcze kamera monitoringu z megafonem dla debili którzy będą myśleć że są nadludźmi chcącymi koniecznie wieczorową porą zbadać jak to jest mocne.
Widzę przecież co się dzieje na placu zabaw dla dzieci przed moim blokiem.Hordy pajaców z browarami po 22.00 "bawią" się na karuzeli i ślizgawkach.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości