Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prof. JOANNA SENYSZYN
witam,
tak się zastanawiam, że co do Europosła Ziobry z naszego okręgu wyborczego (czytaj Kraków) każdy zdanie ma raczej wyrobione, natomiast ciekawi mnie co yślicie o prof. SENYSZYN. W sumie najwięcej powinny mieć do powiedzenia kobiety no ale zobaczymySmile
Czy zgadzacie się co do krytyki kleru z jej strony?
Odpowiedz
Jak mam rozumieć to co napisałeś "co do europosła Ziobry (...) każdy zdanie ma raczej wyrobione"? Czy mam to odczytywać, że moje zdanie jest takie jak tzw. salonu? Owszem, mam wyrobione zdanie na temat pana Z. Ziobry i pani Joanny Senyszyn. Czy mam odnieść się do pani Senyszyn jako pani profesor, czy jako poseł Joanny Senyszyn? Koń jaki jest, każdy widzi. Wystarczy tylko patrzeć i widzieć, słuchać, używać swojej mózgownicy, analizować, myśleć samodzielnie, a nie "myśleć" Gazetą Wyborczą, TVN-em, Radiem Zet itp.

Nie odniosę się do krytyki kleru przez panią Senyszyn, bo nie słyszałem, nie czytałem, nie interesuje mnie to. Słyszałem jej wcześniejsze wypowiedzi, więc znam jej stosunek wobec Kościoła.
Pewnie pani Joanna nie czyta Nowego Testamentu, w którym napisano, że są osoby, które dostrzegają drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegają belki w swoim. Pani Senyszyn nie jest osobą idealną (tak jak każdy z nas), a kreuje się na "wyrocznię" świata (nie ona jedna, nie ona pierwsza i nie ostatnia). Każdy ma prawo do swoich przekonań, do ich wyrażania, ale zobowiązany jest również do tolerancji, to znaczy (za)akceptowania tego, że ktoś inny ma/może mieć swoje (inne) zdanie, przekonania i może je wyrażać. Niestety z wypowiedzi pani poseł wynika, że u niej tolerancja działa tylko w jedną stronę.

Jeszcze kilka uwag ogólnych.
- Mamy już profesora Rostowskiego, który jest "tylko" magistrem, mamy profesora Bartoszewskiego, który w Polsce profesorem nie jest. "Autorytety" padają lub są sztucznie utrzymywane.
- Jeżeli ktoś lży, poniża, obraża drugiego człowieka, szydzi z niego, jest nietolerancyjny, to nawet jeżeli ma "prof." przed nazwiskiem, to dla mnie (tytuł naukowy) nic nie znaczy.
- Nie wiem dlaczego pracownicy uczelni, w których tacy ludzie pracują, nie wstydzą się za nich. Tytuł profesorski do czegoś przecież zobowiązuje. Niestety jest taki trend, że osoby lepiej sytuowane, wykształcone, swoją postawą dają dowód na to, że osiągnęli dno moralne.
Odpowiedz
Cytat:Koń jaki jest, każdy widzi. Wystarczy tylko patrzeć i widzieć, słuchać, używać swojej mózgownicy, analizować, myśleć samodzielnie, a nie "myśleć" Gazetą Wyborczą, TVN-em, Radiem Zet itp.
Radiem Maryja, Naszym Dziennikiem itp.

Cytat:mamy profesora Bartoszewskiego, który w Polsce profesorem nie jest. "Autorytety" padają lub są sztucznie utrzymywane.
co ma tytuł naukowy do autorytetu ?
i cyt. Władysław Bartoszewski nie posiada pełnoprawnego tytułu naukowego profesora – dokładnie tak samo, jak nie posiada tego tytułu np. (również często tytułowany profesorem) Prezydent Lech Kaczyński.
Profesor Bartoszewski ma natomiast tytuł “profesora gościnnego” przyznany przez rząd Bawarii.
Tytul ten nie spełnia wymagań pełnoprawnego tytułu naukowego, ale uprawnia do pracy naukowej i wykładania na stanowisku profesorskim na uczelniach bawarskich (i na kilku z nich prof. Bartoszewski wykladał).
Kaczyński z kolei pracował na stanowisku profesorskim (mając tytuł doktora) , jest więc tzw. polskim “profesorem uczelnianym” , to tez nie jest profesorski tytul naukowy.
Sytuacja obydwu jest bardzo zbliżona.
Obydwaj są tytułowani profesorami – i OK, ja nie widzę tu najmniejszego problemu. W jezyku polskim określenie “profesor” nie odnosi sie wyłacznie do ludzi z “belwederskim” (naukowym, nadawanym w Belwederze przez Prezydenta) tytułem naukowym profesora
.
Cytat:- Jeżeli ktoś lży, poniża, obraża drugiego człowieka, szydzi z niego, jest nietolerancyjny, to nawet jeżeli ma "prof." przed nazwiskiem, to dla mnie (tytuł naukowy) nic nie znaczy.
no właśnie "profesor" Prezydent a były Prezydent "niemagister" ... jest "tytuł" i niewiele więcej :-(((
Odpowiedz
Мере415собоpoinFaitПетрЧернфакуистоSimaMarcMuchWaxiSympBrotWarwThinSusaInclCaliReacкомфSuit
WearМедыГорбButtЛеонLudwRichЕвдоДангAtitДюмиПече(194СловOpalMadlGPRSТихоАлекFandGeorСовеДьяк
USSRZoneВагнВороМаркТанаКурсCircFranволоSamuJameOnlyOpenКараHousVeraРахмThinWaynБегоKindОрло
АлиеФилиПолеWahlAlfrГамсArthBriaСодеCuttобраХромТереКоноZoneИспоMonkтеплслужPlanBrinBeacPian
OxygChanClosMarlMARIComiXVIIMareИспоWithМалипублНагаAlisOnlyZoneXVIIпостучилКежеThisпазлЛуко
LoveроспподаLancстенудовZanuKronязыкKurtNintSpidКолиBeflDeatКитаPETEФилиSTARVOLKвласдыхаEast
АртиConnEditBodyпоряHellKaraInteOZONWindРоссPhilRoweHugoShebЛитРРадуЛитРKirsдолжсценГолуСтюа
wwwaЛитРКугаАхиеФормАнтрXVIIдругпечаСодесовеКузнСодеGripCapiStabпослуспебуднPozoдопоJacqGran
ЛевиСмирКубаКлимClivSOCOЩеглSomuБыкоКузнWithМамаСобиМатвБезрСадоStarТамбавтоэкзаБондLancLanc
LancхудоWilhГаврFugiМГорСокоАртарепеRanaМишиГуржПятаTanvDesp
Odpowiedz
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości