Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna z ukrainą.
Ludzie, czy wy jesteście aż tak ślepi??? Bocassa ma 100 % racji!! UE i USA celowo prowokują Putina żeby wywołać konflikt w Europie. Dzisiaj przez nasze miasto przejechały 3 duże wojskowe transporty kierujące się najprawdopodobniej na wschód (jednostki przygraniczne m.in. Hrubieszów). Podobna sytuacja miała miejsce latem 1939 roku, wtedy także nikt nie wierzył w wybuch wojny. Dzięki Ci p...dolony Wujku Samie!
Odpowiedz
W sensie co i gdzie przejechało dziś?
Odpowiedz
To przynajmniej po części prawda. Już w zeszłym roku widziałem ruchy wojska w kierunku wschodniej granicy. Kierunek Hrubieszów bardzo prawdopodobny.(jeżdżę tam czasami na rybki).

PS. Nie ma mądrego na Putina.Wdać się w konflikt , hm. tragedia. Uprawiać miekką politykę ? jeszcze większa tragedia bo ten człowiek jak weźmie palec sięgnie po rękę. Nie zatrzyma się.
Szkoda tylko,że przez tyle lat był względny spokój a dziś trudno wyobrazić sobie współpracę Rosji z Zachodem i USA.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
Wszystko prowokuje wschodnia loża masońska. Nadchodzi dzień wojny.
Odpowiedz
1) Transport ok. 9.30 - 84 platformy , a na nich : czołgi, transportery, haubice , 2 wagony z zolnierzami.
2) Transport ok. 11.00 - mniejszy, transportery, Stary 266, stacje radarowe, Honkery, kilka czolgow.
3) Transport ok 12.30 - kiladziesiat Starow 266, Honkery , Sanitarki, kilka kuchni polowych.

"The Guardian" :

[url]http://wiadomosci.onet.pl/swiat/the-guar...sja/qfhp7d[/url]

Prawdziwym wrogiem nie tylko Polski, ale u UE jest tylko i wylacznie USA !
Zobaczcie do czego ich polityka doprowadzila, wystarczy wsppomiec : Irak(odsuniecie Saddama Husseina od wladzy sprowadzilo na kraj katastrofe w kazdym calu(, Afganistan, Libie( obalenie płk. Kaddafiego, pchnelo Libie w wojenna otchlan), Tunezje, Egipt (obalenie Mubaraka=anarchia), cale szczescie w Syrii nie udalo sie.

http://alexjones.pl/pl/aj/aj-swiat/aj-po...wojny-cz-2
Odpowiedz
Bocassa napisał(a):cale szczescie w Syrii nie udalo sie.
Fakt. Nie udało się.
Dlatego teraz tam się rozgrywa największy horror, gwałty i mordy w imię Allacha.

@Bocassa, skoro tak Ci się w Syrii podoba to jedź walcz w imię Państwa Islamskiego.
Odpowiedz
kolejny temat do zamknięcia
Nie lubię ruskich... i wcale nie chodzi mi o pierogi Smile
Odpowiedz
Peter83 napisał(a):UE i USA celowo prowokują Putina żeby wywołać konflikt w Europie.
Może mi ktoś wyjaśnić, na czym to prowokowanie polega?
Bo jak dotąd to wiemy że to:
- w Donbasie nie walczą amerykanie tylko armia rosyjska
- samolot MalaysiaAirlines zestrzelono rosyjskim sprzętem, najprawdopodobniej przez ów armię tzn. zielonych ludzików
- samoloty FR regularnie testują czujność sił NATO, naruszając nadmorską przestrzeń powietrzną Krajów Bałtyckich, czy Wielkiej Brytanii
- sam Putin przyznał, że kazał zaanektować Krym ubiegłego roku

Bocassa napisał(a):1) Transport ok. 9.30 - 84 platformy , a na nich : czołgi, transportery, haubice , 2 wagony z zolnierzami.
2) Transport ok. 11.00 - mniejszy, transportery, Stary 266, stacje radarowe, Honkery, kilka czolgow.
3) Transport ok 12.30 - kiladziesiat Starow 266, Honkery , Sanitarki, kilka kuchni polowych.
A to jest co przepraszam? i skąd takie dane?

Młody napisał(a):kolejny temat do zamknięcia
Popieram
Odpowiedz
Młody napisał(a):kolejny temat do zamknięcia
Panowie, nie będę zamykał tematów tylko z powodu tego że mamy odmienne poglądy względem tego co poruszają tu inny. Poprzedni zamknąłem tylko z powodu tego że odczułem iż został założony po to aby atakować innego użytkownika. Także dopóki będzie trzymany tu jakiś poziom, dopóty temat będzie otwarty. Wink
Odpowiedz
@Jesion nie obraz się, lubię z Tobą dyskutować o polskiej polityce ale w tej kwestii wydaje mi się (!), że mocno się mylisz....

Panowie, jeszcze jak był Związek Radziecki podpisano umowę gdzie USA zobowiązała się do nie rozszerzania NATO. Rosja, trudno bo trudno ale jakoś przełkneła obecność Polski i krajów nad bałtyckich w NATO. Ale jeśli ktoś z Was myśli, że Rosja pozwoli na to, żeby USA i UE wciągnęła Ukrainę w swoją strefę wpływów to jest w WIELKIM BŁĘDZIE!
I ja się Putinowi nie dziwię, jest pewien podział między mocarstwami który nie powinien być zmieniany. Ja nie mam zamiaru umierać za Ukrainę i za to, żeby USA powiększała swoją strefę wpływów. Boją się Chin i tego, że za ileś lat Chiny z Rosją im zagrożą i chcą ich okrążać po prostu. A Polska powinna zostać państwem neutralnym bo w razie wojny pierwszych nas zmiotą z powierzchni ziemi.

P.S. @Jesion, tak się dziwisz, pytasz o Donbas? A czy wiesz ile demokratycznie wybranych rządów, USA za pomocą swoich służb oczywiście, zmieniła ????
Czy wiesz, że CIA ostatnio odtajniła akta i min. można się dowiedzieć o 10 operacjach CIA która brała udział w prowokacjach i obaleniu rządów ? Pewnie nie wiesz bo i skąd, trzeba czytać zachodnie media, bo polskie to dno.

P.S.2 Jestem za tym żeby Ukraina była państwem niepodległym i mam nadzieję, że dostaną broń z Zachodu ale musimy pamiętać, że tak oni jak i Białoruś stanowią bufor między państwami NATO i Rosją i nie należy dziwić się, że Putin zrobi wszystko. W tej kwestii to doskonały przywódca i ja mu się nie dziwię.

P.S. 3 @Jesion, tyle zawsze się mówi o Rosji. A masz świadomość ilu w Polsce jest agentów USA? Ilu wyjeżdżało do USA na stypendia ? Co z tego, że jesteśmy sojusznikami. Oni w razie wojny nas poświęcą w imię walki z Rosją i Chinami o prym na świecie, jak to między mocarstwami. Będziemy tylko areną działań.
Powinniśmy zostać państwem neutralnym, i to jest moje zdanie.

A tutaj fajny wywiad z majorem wojska ukraińskiego: http://www.defence24.pl/wywiad_nam-nie-p...-dowodztwa
Odpowiedz
Jesion napisał(a):
Fakt. Nie udało się.
Dlatego teraz tam się rozgrywa największy horror, gwałty i mordy w imię Allacha.

@Bocassa, skoro tak Ci się w Syrii podoba to jedź walcz w imię Państwa Islamskiego.

Madralo napisz nam tu cos madrego o "wyzwalaniu" Afganistanu,Iraku,Tunezji,Libii,Egiptu Smile
Tam tez gwalca w "Imie Allaha", ale takich jak ty latwo mozna kupic.

Napisz nam co sie dzieje Iraku,Afganistanie,Tunezji,Libii Smile

@Bocassa napisał/a:
1) Transport ok. 9.30 - 84 platformy , a na nich : czołgi, transportery, haubice , 2 wagony z zolnierzami.
A to jest co przepraszam? i skąd takie dane?

skad takie dane Jesionku?? Widzialem to na wlasne oczy i liczylem .

Jesion napisał(a):
Fakt. Nie udało się.

...jestes setnie glupi i wlasnie w tym momencie pokazujesz swoja ignorancje !!!

Tylko dzieki Rosji i Iranowi w Syrii Pan Baszar El-Asad obronil sie przed ISIS - sponosorowany przez USA.
Odpowiedz
@abcde, bardzo dziękuję. I vice versa (o ile Cie nie ponosi) Smile
Ja zdaje sobie z tego sprawę... że służby Stanów Zjednoczonych działają na całym świecie i starają się wpływać na decyzje poszczególnych państw. Ale nie zapomnij, że taką agenturę posiada teżRosja - sam przecież mówisz, że WSI były przesiąknięte rosyjską agenturą. Kilka miesięcy temu pojawił się jakiś raport dotyczący aktywności agentów obcych państw w Polsce - okazało się że najbardziej aktywni agenci pochodzą z Rosji, Niemiec (szczególnie wywiad gospodarczy) i Stanów Zjednoczonych.

@abcde, szczerze mówiąc z Twoim zdaniem trudno byłoby się nie zgodzić.
Ale
Irytujące jest twierdzenie, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska odpowiadają za konflikt na Ukrainie oraz, że to one "prą do wojny" z Rosją. Przecież - od czego zaczął się cały konflikt? Od buntu Ukraińców którzy chcieli zbliżenia z UE. Fakt - nie wiemy na ile te działania były spontaniczne i rzeczywiście obrazowały nastroje Ukraińców a na ile to było wyreżyserowane i stymulowane przez obce wywiady... ale przecież twierdzenie, że to zasługa obcych służb byłoby nie do końca słuszne - bo to samo możnaby powiedzieć o wydarzeniach w Polsce tj. czerwiec'56, marzec'68, grudzień'70 i możnaby tak do sierpnia '80 wymieniać.
abcde napisał(a):Ale jeśli ktoś z Was myśli, że Rosja pozwoli na to, żeby USA i UE wciągnęła Ukrainę w swoją strefę wpływów to jest w WIELKIM BŁĘDZIE!
W tym zdaniu - zawarłeś fakt, że to Rosja pierwsza zaczęła ten konflikt. Pojawienie się rosyjskiej armii w Donbasie, decyzja o przejęciu Krymu - to wszystko były działania, które raczej nie były inspirowane przez UE czy USA, ale relatywnie eskalowały napięcie między Zachodem a Rosją, z winy Rosji.
Mówisz, że Rosja/Putin... na coś nie pozwoli. Ale my żyjemy w XIX czy XXI wieku? Ja wiem, że to brzmi naiwnie... ale każdy Naród ma prawo samostanowienia o sobie i pora żeby Rosjanie porzucili swoją imperialną politykę (chociaż myślę że to taka durna mentalność) bo i tak są kolosem na glinianych nogach.
Mówisz, o konfrontacji USA-Rosja/Chiny. Ale Chiny w cale nie są sojusznikiem Rosji... a państwom Azji Środkowej, myślę, bardziej opłacałaby się szersza współpraca z Chinami niż tworzenie takiego cudu na kiju jakim jest Euroazjatycja Unia Gospodarcza.

Ja uważam, że Ukraina, jest taką Polską z 1980 roku, która zależna od ogromnego sąsiada który "położył swoją łapę" praktycznie na wszystkich dziedzinach życia ma społeczeństwo zmęczone tą biedą, brakiem perspektyw, korupcją, i oligarchami - a efektem tego zmęczenia, był Majdan.

Uważam, że Polską racją stanu jest przesuwanie granicy Wschód/Zachód jak najbardziej na wschód - Ukraina jest idealna. Bo tak... jak w interesie Niemiec po 1989 roku było włączenie swojego wielkiego wschodniego swojego sąsiada w zachodnie struktury (czytaj: Polski) tak naszym, jest celem, powinna być wolna, demokratyczna i prozachodnia Ukraina.
Bo czym Polska jest teraz dla Niemiec? Zapleczem gospodarczym, produkujemy dla Niemiec telewizory, samochody, AGD, zapleczem pracowniczym - bo skąd do tego starzejącego się społeczeństwa przyjeżdżają emigranci? Z biedniejszej Polski. Nasze gospodarki są tak silnie powiązane, że jeśli Niemcy kichną... to Polska ma katar. Ukraina za 20 lat mogłaby być tym samym dla szarzejącej i wyludniającej się Polski, czym Polska jest dla Niemiec teraz.

Bocassa napisał(a):Tylko dzieki Rosji i Iranowi w Syrii Pan Baszar El-Asad obronil sie przed ISIS - sponosorowany przez USA.
1. Okej, uważasz że Państwo Islamskie jest sponsorowane przez USA? To czemu USA, Francja i Liga Państw Arabskich na czele z Arabią Saudyjską (sojusznikiem USA) bombardowały cele w ISIS?
2. Rosja tylko i wyłącznie nie zgadzała się na interwencje przeciw Assadowi, bo sprzedawała mu broń.
3. Jako taki wyśmienity znawca Syrii, powinieneś wiedzieć, że interwencja w Syrii i tak nie przyniosłaby skutku. Bo tam nie było kogo popierać. Do wyboru był Assad, lub ekstremiści islamscy którzy praktycznie wygrali i stworzyli sobie swoje terrorystyczne państewko.

Bocassa napisał(a):skad takie dane Jesionku?? Widzialem to na wlasne oczy i liczylem .
Nie wiem, skąd u Ciebie taka uszczypliwość i nienawiść (cyt. "Jesionku"). Ciesze się, że tak dokładnie policzyłeś.

@Bocassa, jeśli zamierzasz rozmawiać o arabskiej wiośnie, wojnie w Iraku, wojnie w Afganistanie załóż sobie osobny watek. Chętnie porozmawiam Smile

Do administratorów zwracam się z prośbą o zmianę nazwy tematu na np.: Wojna na Ukrainie.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Ja uważam, że Ukraina, jest taką Polską z 1980 roku, która zależna od ogromnego sąsiada który "położył swoją łapę" praktycznie na wszystkich dziedzinach życia ma społeczeństwo zmęczone tą biedą, brakiem perspektyw, korupcją, i oligarchami - a efektem tego zmęczenia, był Majdan.

Uważam, że Polską racją stanu jest przesuwanie granicy Wschód/Zachód jak najbardziej na wschód - Ukraina jest idealna. Bo tak... jak w interesie Niemiec po 1989 roku było włączenie swojego wielkiego wschodniego swojego sąsiada w zachodnie struktury (czytaj: Polski) tak naszym, jest celem, powinna być wolna, demokratyczna i prozachodnia Ukraina.
Bo czym Polska jest teraz dla Niemiec? Zapleczem gospodarczym, produkujemy dla Niemiec telewizory, samochody, AGD, zapleczem pracowniczym - bo skąd do tego starzejącego się społeczeństwa przyjeżdżają emigranci? Z biedniejszej Polski. Nasze gospodarki są tak silnie powiązane, że jeśli Niemcy kichną... to Polska ma katar. Ukraina za 20 lat mogłaby być tym samym dla szarzejącej i wyludniającej się Polski, czym Polska jest dla Niemiec teraz.
Szczególnie to co podkreślone - dokładnie myślę to samo.
Zgadzam się z tym co piszesz, ale jest jedno ''ale''... Rosja na to nie pozwoli. I ja im się nie dziwię. Dla nich Ukraina to państewko które są w stanie zdestabilizować w momencie, ale to w ich rozumowaniu, własna strefa wpływów tzw.strefa buforowa. Od zachodu (patrząc z ich perspektywy) mają kraje NATO, i zrobią wszystko żeby Ukraina nie była państwem pro zachodnim, będącym w strukturach zachodnich.
Niestety, takie jest tam myślenie. Choć uważam, że Rosja to kolos na glinianych nogach i zachód nie powinien odpuszczać bo Ukraina ma prawo o sobie samo stanowić.
Jesion napisał(a):1. Okej, uważasz że Państwo Islamskie jest sponsorowane przez USA? To czemu USA, Francja i Liga Państw Arabskich na czele z Arabią Saudyjską (sojusznikiem USA) bombardowały cele w ISIS?.
@Jesion wiem, że to nie do mnie, ale chciałbym żebyś to wiedział.
A czy wiesz, że USA sponsorowały kiedyś Bin Ladena i Hussaina ? Czy przeszkodziło im to w ich likwidacji ?
Mam nadzieję, że zrozumiałeś....
Odpowiedz
Bocassa napisał(a):..jestes setnie glupi i wlasnie w tym momencie pokazujesz swoja ignorancje !!!
Ostrzegam Cie ostatni raz. Po pierwsze nie obrażaj innych, po drugie edytuj post jeśli chcesz coś dodać, a nie pisz post pod postem.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Od zachodu (patrząc z ich perspektywy) mają kraje NATO, i zrobią wszystko żeby Ukraina nie była państwem pro zachodnim, będącym w strukturach zachodnich.
No niestety.... więc podsumowując ten wątek. Szybkiej stabilizacji na Ukrainie nie będzie.

abcde napisał(a):A czy wiesz, że USA sponsorowały kiedyś Bin Ladena i Hussaina ?
Wiem. Wiem też, że do Syrii Zachód sprzedawał broń do walki z Assadem. Sprzedawał opozycji... która stała się Państwem Islamskim.

@Oscar, dziękuję Smile czasem żałuję... że się nie zgłosiłem na moderatora, takie sprawki załatwiałbym od ręki Smile
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Irytujące jest twierdzenie, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska odpowiadają za konflikt na Ukrainie oraz, że to one "prą do wojny" z Rosją. Przecież - od czego zaczął się cały konflikt? Od buntu Ukraińców którzy chcieli zbliżenia z UE. Fakt - nie wiemy na ile te działania były spontaniczne i rzeczywiście obrazowały nastroje Ukraińców a na ile to było wyreżyserowane i stymulowane przez obce wywiady...
Jesion napisz może kto obiecywał Ukraińcom "gruszki na wierzbie" co jak twierdzisz było przyczyną buntu. Unia wiedziała że Ukraina nie ma szans na wejście do jej struktur , a mimo to dawała im sygnały na tak. Jakieś partnerstwo wschodnie i inne posunięcia sprawiały wrażenie że UE stoi otworem . Czemu wtedy nie było odważnego polityka który rozwiał by ich mrzonki? Bo chodziło o to by zrobić w tej części Świata zadymę. Niestety my jak zwykle wkładamy palce między drzwi i futrynę , a później płacz że boli.
Odpowiedz
To przecież nie pierwsze transporty wojskowe przejeżdżające przez Starachowice. Nie raz widywało się ciężarówki, albo haubice na lawetach. Tylko wtedy żadni pożyteczni idioci nie krzyczeli, że Polska za namową USA przygotowuje się do ataku na Rosję.
Odpowiedz
Ostatnio w mediach coś niewiele mówią o wojnie.
Jestem z MIASTA...
Odpowiedz
@janus, bo "jest zawieszenie broni". Mińsk II. Czy coś takiego innego co daje pretekst Putinowi do wzmocnienia armii rosyjskiej w Donbasie.
Rosjanie aktualnie przez granice z Ukrainą przerzucają czołgi, transportery opancerzone i Bóg jedyny wie co jeszcze do Donbasu, żeby za kilka miesięcy rosyjska armia tzn. "buntownicy" mieli czym i jak walczyć. Tak będzie do czerwca... dopóki UE nie zniesie sankcji. Albo do maja, kiedy zacznie się przebijanie korytarza do Krymu, później zdobywanie Odessy i wolna droga do Naddniestrza.
Kto tam wie... co w głowie Putina się knuje.
Nie mniej jednak, naszego wschodniego, dużego sąsiada będzie trapił powolnie postępujący rozkład państwa i gospodarki - czyli jeden z celów polityki Kremla zostanie osiągnięty.
Odpowiedz
Tak się właśnie pytam bo ta cisza jest podejrzana, wcześniej media trąbiły na okrągło bez względu na sytuacje. Poza tym nad st-ce od dwóch dni słychać nisko przelatujące samoloty, jakieś manewry czy coś? Wiem że nad nami jest kilka korytarzy powietrznych ale nigdy tak nie było słychać samolotów. A co do planów Putina, to chyba chce utworzyć korytarz na Krym żeby nikogo nie musiał prosić o pozwolenie, chyba że zamierza zatrzymać swoje wojska nad Odrą to trzeba s........ć.
Jestem z MIASTA...
Odpowiedz
Temat, tematem ale w związku z wizyta naszego Prezydenta na ukrainie, dostał ot prezent d deputowanych tamtego parlamentu a mianowicie, ustawę o zakazie pod kara grzywny,odsiadki szkalowania bandery i upa(świadomie pisze nazwę kraju,osoby i organizacji z malej litery Smile ).Co Wy na to ? Z jednej strony głupie gadanie o pojednaniu a z drugiej plucie nam w twarz... Jak zwykle w mediach cisza Smile.Wstyd mi ze reprezentant Mojego kraju tak się łasi do ukraincow, którzy jawnie śmieją się z nas a nasza władza udaje ze wszystko jest ok.To samo z embargami na nasze produkty do tego dzikiego kraju. Władza całuje się z potomkami zbrodniarzy a polscy przedsiębiorcy tracą, a w przemyśle meblowym wrecz są na granicy istnienia...ehh, sory za rozmycie tematu ale skoro mowa o wojnie to wydało mi się logiczne ze moja wypowiedź mogę tu zawrzeć.
Odpowiedz
A w jakim sensie "dostał"?

Cóż, młode demokracje mają to do siebie... gloryfikują swoich bohaterów, dążąc do budowy określonej tożsamości narodu. Takiego modelu społeczeństwa które skupiałoby się wokół wydarzeń, postaci i miejsc.
U nas, po I wojnie światowej przecież też mieliśmy "bojowników o niepodległość", a nigdy nie skończonym ich pomnikiem był miał być Plac Piłsudskiego w Warszawie.

@DW123, rozumiem, że do tej pory mamy wypominać Ukraińcom Banderę? I UPA, ma być czym niby w relacjach ukraińsko-polskich...? Takim drugim Smoleńskiem jak w relacjach z Rosją?
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Rosjanie aktualnie przez granice z Ukrainą przerzucają czołgi, transportery opancerzone i Bóg jedyny wie co jeszcze do Donbasu, żeby za kilka miesięcy rosyjska armia tzn. "buntownicy" mieli czym i jak walczyć. Tak będzie do czerwca... dopóki UE nie zniesie sankcji. Albo do maja, kiedy zacznie się przebijanie korytarza do Krymu, później zdobywanie Odessy i wolna droga do Naddniestrza.
do tej pory myślałem , że tylko na pewną grupę słuchaczy ma wpływ radio Maryja . Okazuje się że byłem w błędzie . Media potrafię zrobić wodę z mózgu nie tylko moherom . I dziwić się że 15% społeczeństwa wierzy w zamach smoleński , kiedy tu niby inteligentny człowiek powtarza po hienach medialnych takie brednie.
Odpowiedz
Na ukrainie nie ma demokracji i jej tam nie będzie, to jest jeszcze bardziej przesiąknięty kraj korupcja niż nasz.Nie, nie o to mi chodzi Smile,chodzi o twarda politykę w stosunku do innych krajów, państwo nie ma przyjaciół, ma interesy a ta nagła przyjaźń z krajem z którym od zawsze mieliśmy problemy po prostu jest obludna.W tekście zawarlem fakt ze w tym samym dniu co przyjechał Prezydent, wprowadzili ustawę kontrowersyjna dla nas, i jak ma się to do kultury politycznej? Świadczy to tylko o tym za jakich poważnych partnerów Nas maja, ale TP tylko moje zdanie. Głównie chodzi nie o historie, tylko o embarga na polskie eksport i uttudnianie importu , skoro jestesmy dla nich przyjaciółmi to oni nas traktują jak wrogów ? Co ukraińskie mieso ma wyższe standardy sanitarne ? Juz to widzę Smile.Prosta sprawa, utrudniaja życie naszym przedsiębiorca to my reagujemy odpowiednio a nie pluja na Nas a politykom wydaje się ze wiosenny deszczyk pada.
Odpowiedz
Mam brata który przebywa w Rosji i pracuje z Rosjanami jak z nim wczoraj na ten rozmawiałem nikt nic nie mówi o wojnie, tam jest to chyba temat tabu.
Naszym Klubem RTS!!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości