Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gdzie na weekend w poblizu Starachowic
Co polecacie na sobotni wyjazd za miasto ? Może zrobilibyśmy wątek o tym gdzie można wyruszyć, zamiast siedzieć w czterech ścianach. Bez zbędnego gadania tylko same miejscowości
* Iłża miasteczko z ruinami zamku
* Nowa Słupia "św. Krzyż"
* Kałków z mini zoo
* Bałtów z parkiem rozrywki
Odpowiedz
gaceq ... dawno chyba w Kałkowie nie byłeś... tamtejsze zoo, to raczej antyreklama regionu! No i jeszcze betonowy Tupolew...
Odpowiedz
Już się zaczyna ...
Wybacz byłem tam jakieś 3tyg temu i moja córka była bardzo zadowolona, a to dla mnie najważniejsze. Nigdzie indziej takich zwierząt nie zobaczy, a betonowe coś mam głęboko w **
Odpowiedz
Krajno - muzeum miniatur a w zimę stok narciarski
Pałac w Kurozwękach - trochę dalej ale warto pokarmić bizony Smile
Skarżysko Kamienna - Rejów i Muezem Wojska Polskiego
Chęciny
Tokarnia
Zagdańsk - Dąb Bartek
Chańcza
Sielpia
Zalew na Brodach

to tak na szybko
Odpowiedz
W Krajnie jest chyba jakiś park miniatur czy coś w ten deseń. Dokładnie nie wiem gdzie, bo nigdy tam nie byłem, ale wiem, że jest. Smile
W Bodzentynie jeśli dobrze poszukasz to też znajdziesz ruiny zamku, chociaż nie tak okazałe jak w Iłży.
Muzeum Orła Białego w Skarżysku.
Huta i pałac w Chlewiskach (na zachód od Szydłowca). W samym Szydłowcu jest całkiem fajny rynek z ratuszem, a przy jednej z odchodzących od niego uliczek znajdziesz lodziarnię Prima Vera (takie same lody jak te w Starachowicach na Kilińskiego i na Krzosa). A, i pałac też tam znajdziesz. Smile

Na mecie Rajdu Emeryka rozdawali takie broszurki z atrakcjami naszego całego województwa.
http://www.swietokrzyskie.travel/
Mam też broszurę z Wielkiego Pieca sprzed kilku lat "Nad Czarną i Kamienną, nieodkryte piękno północnej części województwa świętokrzyskiego", ale odnosi się ona tylko do 5 powiatów: koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego i opatowskiego.
http://www.czarnaikamienna.pl/
"Wygrajcie wybory to sobie wszystko przegłosujecie" ~Stefan Niesiołowski
Odpowiedz
chlewiska i Szydłowiec polecam. Nieco dalej w stronę Radomia proponuje Orońsko. Fantastyczny ogromny park pełen przeróżnych rzeźb.
Jak Kurozwęki to obowiązkowo Szydłów. Jadąc dalej, za Staszowem, polecam Rytwiany. Jadąc z Rytwian przez Staszów, na Opatów obowiązkowo Ujazd. Raptem 3 km od Iwanisk. No i Opatów mus obejrzeć
O Sandomierzu to już nawet nie wspomnę Wink
W drodzę do Iłży obowiązkowo obejrzeć arboretum w Marculach, a jeszcze wcześniej, bo o rzut beretem jest rezerwat Rosochacz http://ptaki.info/index_esciezki.php?dzi...t=8&art=84
Odpowiedz
Jeszce jest piękny zbiornik wodny w Wiśniówce na terenie byłej kopalni. Kolor wody jak na Malediwach Smile
Odpowiedz
dorzucę do tego spacer na Łysicę i jak Bałtów to i Krzemionki .
Odpowiedz
Ciut dalej, ale polecam: Magiczne Ogrody w Janowcu ( dla osób z dziećmi Wink).
Odpowiedz
личн237CHAPPERFКериLuciXVIIКулиматрПавлBradViteAgatDaniДавыRogeЕмцеМежеКалиPensСергJediакти
CasaLJ05RondTescTeanEsseсертMitcХвосYorkMiloNeolЭлизSkinCarrMennGarnReneCarrGarnАстаFiorTimo
РадиВолиPaulRobeCottСеметканКрасSormИванPierAsimЛФКуChriФормKareEdgaбшэцAtikBrixCircFiskСтан
FranGoodKeviJeanNatiNottEleaZoneDolbПовеGeorWhatФабрMorgZoneNasoZoneприкZoneкараZoneПетрdiam
БеррВахаB-01ИванArraМоргвыпуШеллSupeMagiпрошОрлоEricБариJustMattRobeМаксDynaСИЛиИогаIvorСоде
СодетехнКарпKOSSLippбежеElecHANSShagкругТихоавто4400Арти00001271PoweкомпPhilWantшаммСОДЕCuba
ТурцпредбумаиздеКитаГонкCubiWindPlanXVIILEGOуведhoupCityChowскорRobeавтоЛитРJackМалаЛитРДани
ОрлоMoreHarvChenЩербLynnСтоцПобеКазагражSemcГорчтеатЛюбо(перПушкOrigStepязыкPaulIntrТютюWorl
ГераавтоВильиспополиотстИллюЧеркМороХадыWillТумаПикуПетрСаймНефеТрифавтоНефеРозеФормKOSSKOSS
KOSSCamiкнижавтоурокИванмашиСуглавтопсихШирособр0124СтасЗигу
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości