Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory Parlamentarne 2015 + ankieta
Chyba przyjmie się taki temat ponieważ w kilku innych o tym dyskutujemy często odchodząc od meritum danego wątku. Dlatego pozwoliłem sobie założyć takie temat tutaj.

Ciekawie się dzieje u Pana Pawła Kukiza. Odrzucił współpracę z Korwinem i Wiplerem oraz Ruchem Narodowym. Co mnie, szczerze pisząc, cieszy.
Natomiast prowadzi rozmowy ze środowiskami konserwatywno-liberalnymi takimi jak Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Centrum im. Adama Smitha, Warsaw Enterprise Institute, Stowarzyszenie KoLiber, środowiska kojarzone z republikańskim think tankiem.
To ciekawe bo sporo osób o lewicowych poglądach na niego głosowało. Swoją drogą, musi uważać na to kto jest w jego ''drużynie'' żeby nie skończył jak PO.

http://www.wprost.pl/ar/511150/Wiemy-co … ie-Polsce/
http://wei.org.pl/blogi-wpis/run,co-moz … ,1706.html

P.S. Dodałem także ankietę, zobaczymy preferencje użytkowników Smile Ankieta dla użytkowników zalogowanych !
Odpowiedz
@abcde, a gdzie NowoczesnaPL?
Odpowiedz
No i chyba jest jeszcze taki twór jak partia stonoga, czy jakoś tak. Smile
Odpowiedz
No no... Poza tym, przydałaby się jeszcze odpowiedź:
- jeszcze nie zdecydowałam/łem
Odpowiedz
Tyle się tego tworzy ostatnio, że zupełnie zapomniałem o inicjatywach Pana Petru i Stonogi, czyli Nowoczesna.PL i Partia Stonoga. I ewentualnie opcja jeszcze nie zdecydowałam/łem.

Tylko podczas edycji postu nie mam możliwości zmiany w ankiecie, dlaczego nie ma takiej opcji ? Musiałbym usuwać temat i zakładać ankietę od nowa. Jeżeli innego wyjścia nie będzie tak zrobię.
Odpowiedz
@abcde, i tak żadnej większej wartości na razie ten temat nie prezentuje Tongue
Odpowiedz
Dziwne, żeby w kilka godzin po założeniu prezentował. Założyłem go po to, żeby nie psuć innych wątków a nie dotyczących przyszłych wyborów.
Odpowiedz
@abcde, jezu, ale Ty się czepiasz... :|
"na razie" - stwierdzenie klucz. Trochę spuść z tonu bo nadąłeś się jak nie wiadomo co...
Odpowiedz
Wiesz co, kompletnie nie wiem o Ci chodzi. Gdzie się czepiam lub nadąłem, znów coś wymyślasz ? Proszę, daj spokój bo kompletnie nie wiem o co Ci chodzi ! Napisałem tylko, że to nowy temat i warto tu prowadzić dyskusję przed wyborami i nie psuć innych wątków. Gdzie tu czepianie i nadęcie... to już tylko Ty wiesz pewnie lepiej.
Odpowiedz
@Oscar, da się coś z ankietą zrobić czy trzeba usuwać temat i zakładać od nowa ?
Odpowiedz
abcde napisał(a):@Oscar, da się coś z ankietą zrobić
DaSmile
Odpowiedz
Z całą moją sympatią do pani Beaty Szydło... ale jestem zawiedziony.
Żeby nie wiedzieć kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej?
http://deser.pl/deser/1,111858,18185580,...Beaty.html
Odpowiedz
Pani premier w wywiadzie dla TVP Info stwierdziła, że nadszedł czas aby zadbać o obywateli. Po 8 latach, bo wcześniej to tylko pasa zaciskaliśmy...

Oglądam te ustawki wywiady, widziałem dwie konwencje największych partii i mam takie wrażenie które od razu rzucało się w oczy - konwencja PO i przemówienie Pani premier Kopacz nie istniało by gdyby nie straszenie PiS i Kaczyńskim. Na konwencji PiS nie odnoszono się kompletnie do partii rządzącej, a skupiono na swoim przekazie.
I tak się zastanawiam - nie wiem, czy to dlatego, że nie ma już w Polsce genialnego (jak na warunki Polski) stratega politycznego jakim jest Tusk, czy oni tam w PO na prawdę są już kompletnie oderwanie od rzeczywistości. To co robią i mówią to jest tzw. ''samozaoranie''. Raz się odżegnują od 8 lat i mówią, że częściowo zawiedli, a innym razem, że to był ''złoty okres'' i tylko niewidomy tego nie widzi.
Nie rozumieją, że strasząc Kaczyńskim kręcą na siebie bata bo dziś już to nie działa. Nie rozumieją, że mówiąc o tym, że dziś trzeba zadbać o Polaków powodują nerwowy zgrzyt zębami i wkurzenie. I tak w kółko, bo gdzie nie słyszę polityka PO to ciągle to samo - albo straszenie, albo te herezje, że po 8 latach czas zadbać o Polaków. Nie rozumieją, że dziś wkurzenie dużej części społeczeństwa nie powoduje Pan Kaczyński, tylko Panowie Sienkiewicz, Sikorski, Niesiołowski i inne.
Podoba mi się to zdanie z jednego z artykułów prasowych, cyt. ''Skompromitowani doszli już do takiego stopnia demoralizacji, że wierzą już tylko łamom i telewizyjnym stacjom, które opłacają przy pomocy publicznych, czyli naszych pieniędzy.'' - nie mając pojęcia o tym co sądzi o nich przeciętny Kowalski.
Tak czy tak, czekam na program PO. Już wiem jaki on będzie - będzie podobny co w latach 2005-07. Trafiający w punkt. Ale mają problem, kto w niego uwierzy skoro poprzedniego w niewielkiej części realizowali.
PiS nie mam pojęcia szczerze mówiąc jaki program przedstawi.

Ciekawe czy podobną konwencję zorganizuje Pan Kukiz. Jeśli faktycznie będzie miał za sobą środowisko eksperckie w postaci ZPP i podobnych instytucji to może być bardzo ciekawie. Ojj to będzie interesująca jesień w Polsce.
Star 266 napisał(a):Powrót Joanny Muchy Buchachacha. To jest jakiś taniec szaleńców. Milion strzałów w stopę. Jaki rząd taki jego koniec.
Ja się tylko cieszę. Coraz mniej ruchów, a coraz śmieszniej się robi. Czekam na powrót Pana Drzewieckiego Wink

@STAR266, spójrz na ten obrazek z ostatnią z wypowiedzi Pana posła Niesiołowskiego - https://pbs.twimg.com/media/CIIdIC6UsAAng9-.png I śmieszno i grozno.
Odpowiedz
Niesiołowskiego lubię za te Jego żenujące wypowiedzi. On tak wszystkich i wszystko obraża ,że mam ubaw po pachy. Non stop nabzdyczony narzekacz :-) .

A co do cytatu to myślę,że całkiem spora grupa polityków ma tak naprawdę w nosie społeczeństwo i zabiega wyłącznie o sympatie zwierzchników oraz mediów w czym upatruje własnych sukcesów.

Ładnie Niesiołowski obraził wyborców.Następny strzał w stopę!
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
@Star266 ostatnio przeczytałem komentarz jednego z członków PO w Starachowicach, na pewno go znacz, cytuję ''Nowe otwarcie w PO #punktzwrotny.''
Ja się już po prostu śmieję ! Wzięli Panią Muchę, Kierwińskiego a w okół Pani premier siedzieli sami młodzi ludzie zamiast tych których Polacy mają dość, i oni dzięki temu twierdzą że jest to punkt zwrotny i nowe otwarcie. No ludzie....

Ileż to już było ''punktów zwrotnych'' i ''nowych otwarć'' któreg absolutnie niczego nie zmieniały. Zastanawiam się na czym to ma polegać i kto w to w ogóle uwierzy ?! Chyba tylko ludzie z tzw. twardego elektoratu jak w/w członek PO. Bo dla takiego elektoratu bez względu co by się nie działo, za swoją partią zawsze staną.
Odpowiedz
To, że PO od władzy należy odsunąć to bez dwóch zdań. Tylko pokażcie mi kogoś, kto zrobi porządek.
Odpowiedz
Słuchaj, chcąc zrobić porządek już, w tej chwili to doskonale wiesz, że trzeba by rewolucji i postawienie państwa na głowie. A tego nie można zrobić absolutnie.
Niestety, choć ja nie uznaję za bardzo wyborów typu ''mniejsze zło'' ale trzeba po prostu wybierać między tym co jest. Spójrz, i tak już coś się zaczęło dziać. W przeciwieństwie do lat poprzednich jest kilka nowych inicjatyw które zrzeszają ludzi widzących i rozumiejących, że całą klasę tzw. okrągłostołową trzeba już pogonić, bo oni nie rozumieją problemów Polaków.
Oczywiście nie wszystkim nowym inicjatywom się uda, trzeba uważać, czy niektóre z nich to nie nowe twory stworzone do tego, by po upadku jakiejś partii przejść do nowej i udawać, że chce się zmian.
Po prostu, trzeba przemyśleć swój wybór i chłodno skalkulować. Mnie będzie trudno wybrać, jeszcze tego nie wiem. Ale cieszę się, że cokolwiek na tej naszej scenie politycznej zaczęło się dziać. Kto wie, może to początek kruszenia tego betonu i sceny politycznej w jej - od wielu lat - obecnym kształcie?!

P.S. Podobają mi się te teksty polityków PO - #nowe otwarcie i # punkt zwrotny - poczytajcie, krótko na temat i warto : http://wiadomosci.onet.pl/wszystkie-nowe...urs/cc6e1l

A jak komuś się nie chce czytać choć krótko a woli obrazki to ten wszystko mówi -
[Obrazek: 2laa1ol.jpg]
Odpowiedz
Peter napisał(a):Tylko pokażcie mi kogoś, kto zrobi porządek.
No jak to @Peter... przecież jest Kukiz ze swoimi JOWami xD
hahhaha Big Grin
Odpowiedz
Już, to tyle ?
JOW-y JOW-om nie równe. To też warto wiedzieć. To tylko hasło, ale w różnych państwach różnie ten system wygląda.
A co do Pana Kukiza hmm... różne głosy dochodzą, wiadomo walka polityczna. Mówi się, że ma w okół siebie ludzi Schetyny, którzy działali gdzieś tam w okół PO i tak dalej. Zobaczymy jak to będzie wyglądało, czy zaprezentuje jakiś program, czy zaprezentuje ludzi którzy ten program mieli by realizować. Wtedy będzie można cokolwiek napisać.

P.S. Tak wielu wciska już Kukiza w koalicję z PiS, ale wesoło by było gdyby do Sejmu dostały się PO,PiS,Kukiz i powiedzmy SLD. I wybory wygrywa PiS, PO sromotnie przegrywa, nadchodzą wielkie przetasowania w PO, władzę obejmuje G.Schetyna i tworzy koalicję z P.Kukizem... Wiem, wiem to takie puszczenie wodzy fantazji, ale warto pamiętać, że w PO trwa ogromna walka wewnętrzna a Pan Schetyna rośnie w siłę.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Już, to tyle ?
No niestety.
Kukiz, to tylko JOW. I nic więcej.

abcde napisał(a):Tak wielu wciska już Kukiza w koalicję z PiS
To byłaby dość egzotyczna koalicja... ale wydaje się że może być nawet możliwa Wink
Odpowiedz
Niech człowiek pracuje, zobaczymy jaki program zaprezentuje i jakich ludzi.

Star 266 napisał(a):Powrót Joanny Muchy Buchachacha. To jest jakiś taniec szaleńców. Milion strzałów w stopę. Jaki rząd taki jego koniec.
Nasza piękna Pani złoto-usta ze sztabu PO już przemówiła : ''Jestem zwolenniczką tego, że o tym powinni zdecydować wyborcy''. - powiedziała rzeczniczka kampanii wyborczej PO Joanna Mucha w "Kropce nad i", pytana o to, czy w parlamencie powinni znaleźć się bohaterowie afery taśmowej. 80 procent ankietowanych w sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24 uważa, że osoby pojawiające się w podsłuchanych rozmowach nie powinny startować w jesiennych wyborach parlamentarnych.

I dalej" ''Jestem zwolenniczką tego, żeby te osoby znalazły miejsce na liście wyborczej i wyborcy podejmą decyzję - czy nadal akceptują te osoby, czy nadal chcą, żeby uczestniczyły w polityce, czy też mają inne zdanie ''.

Brawo! #punkt zwrotny #nowe otwarcie
Nie kompetencja aż razi. Pani minister i ''nowa twarz'' (ha ha) w PO nie wie, że w wyborach parlamentarnych głosujemy w pierwszej kolejności na listę i ugrupowanie, nie mając jako wyborcy żadnego wpływu na kolejność na listach. Dopiero w drugiej kolejności wskazujemy konkretnego kandydata. Dlatego niezwykle ciężko jest w naszym systemie głosującym pokazać czerwoną kartkę konkretnym politykom. BRAWO! Big Grin
Odpowiedz
Inny cytat Muchy : "Premier Kopacz jest skazana ......... na sukces " :lol:

A Kukiz zrobł bardzo ciekawy ruch. Otórz identyfikuje się z centrum A.Smitha i ZPP. Zbyt mało znam te organizacje żeby jednoznacznie powiedzić ,że to 100% racji. Podobnie P.Gwiazdowski mówi ciekawie ale nie powieiem,że ma patent na rację. Niemniej raczej nie można nazwać tych organizacji .... fabryką zła. A wiele takowych funcjonuje dziś tak w polityce jak i gospodarce Wink

PS. A Stonoga ? myślę,że dużo ryzykuje.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
Ok, ale chyba nie wierzycie w to, że jak PiS dojdzie do władzy to zmieni Polskę? Niekompetencja i arogancja jest taka sama jak u polityków PO. I teraz ostatnio dzikie podchody do Stonogi. Pani Szydło na premiera? Może i miła kobieta ale pojęcie o życiu - nikłe. Tak tak - zaraz mnie ktoś zaatakuje, że popieram PO. Otóż NIE - chcę tylko pokazać, że czy jedno czy drugie ścierwo u władzy nie zmieni niczego.
Odpowiedz
W zasadzie masz rację. Lecz błogosławieństwem będzie choć na moment zburzenie obecnej piramidy wzajemnych powiązań.
Duża szansa ,że nie będzie lepiej. Jednak chyba nie będzie gorzej.Takie oto mamy wybory.
Odpowiedz
Kopacz: obniżę podatki,zlikwiduję śmieciówki. Zakłamany populizm. Było bardzo dużo czasu aby to zrobić a n ie na ostatnią chwilę. Żenujące zabiegi.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości