Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory Parlamentarne 2015 + ankieta
[Obrazek: CI0DeEaWEAAI438.jpg]
Odpowiedz
Jesion napisał(a):@Benny, to gdzie ten program? Albo chociaż jakakolwiek wskazówka jakie pomysły na ugrupowanie pana Kukiza w sprawie: wieku emerytalnego, KRUS, ZUS, rozbudowanych przywilejów emerytalnych, podatków, opieki socjalnej, polityki prorodzinnej, polityki zagranicznej w stosunku do UE, Rosji i Stanów Zjednoczonych, co sądzi o bankach, zapłodnieniu in-vitro, związkach partnerskich?
Pytam, bo okazało się, że program który rodził się w takich bulach, mękach i przy rockowym akompaniamencie w ogóle nie powstanie. Cóż, Pan Kukiz udowodnił... że nawet programu nie umie stworzyć.
Nawet kilku sensownych punktów. Dno i pięć metrów mułu.
Ble, ble, ble... i kilometr mułu. Nie wiedzy, subiektywnego a wręcz chamskiego podejścia etc. No ale.... nie wiem, nie znam szczegółów to się wypowiem. Brawo !
Wszystkie największe partie przedstawiały programy przed wyborami, i my się dawaliśmy na nie nabierać. A przecież powinniśmy wiedzieć, że jest ''program'' na wybory i program na rządzenie.

P.S. Sympatyczny tęczowy-kolorowy kolego forumowy - zajrzyj sobie na swoim sympatycznym tęczowym i kolorowym fejsbuniu, na profil Pana Pawła Kukiza. Poczytaj trochę co pisze. Przeczytaj co on sam sądzi o "programach" partyjnych i o tym, co z nich wynika. I proszę mi się tu nie obrażać na tęczowo-kolorowy, to z lekką nutką złośliwości, żebyś zajął się tym co ważne, a nie kolorkami na obrazku Smile
To jest dopiero dno i kilometr mułu jak nas partie polityczne wrabiają. A Pan Kukiz pracuje po cichu i spokojnie buduje swój zespół, który konkretnymi zadaniami miałby się zajmować. Ale widzisz, Ty tego nie wiesz - to się wypowiesz w myśl zasady którą poruszyłem powyżej - nie wiem, nie słyszałem, to się wypowiem.
Jesion napisał(a):Ale cóż pozostaje... bez żadnego programu zdobył wielki elektorat. Na haśle JOW zbudował swoje poparcie. Opłaciło się? Opłaciło. Także będzie dalej z 20% Polaków robił pożytecznych idiotów, oby tylko dostać się do Parlamentu.
A Ty jak się czujesz jako pożyteczny idiota którego partie polityczne od lat traktują jak maszynkę do stawiania ''X'' podczas wyborów, któremu proponuje się WIELKIE programu na miarę Śląsk 2.0 (kolejna ściema), a którego pózniej przeżuwają i wypluwają pokazując gdzie jego miejsce w społeczeństwie. Jesteś tylko maszynką do stawiania ''X'' - nie wiedziałeś o tym? To kto tu jest pożytecznym idiotą hmm ? Ludzie którzy chcą całkowitej zmiany w podejściu do uprawiania w Polsce polityki, struktury partii politycznych, poważnych zmian państwowych czy Ty, któremu od lat przedstawiane są programy, żeby mógł uwierzyć, jak to pięknie wszystko nam wybudują, jakie to zmiany nastąpią. To jak to jest? Pewnie nadal siedzisz i czekasz aż Ci jakaś durna partia ''program'' przedstawi, żebyś mógł uwierzyć, jakie to konkrety dla Polski. Pamiętaj, nie wiele z niego zrealizują więc pomyśl zanim o kimś napiszesz pożyteczny idiota, bo warto zastanowić się nad swoim podejściem do wyborów politycznych.
Robią Cię na cacy na każdym kroku i jeszcze śmiesz 20% polskich wyborców nazywać pożytecznymi idiotami. Ciekawe...
Jesion napisał(a):Z mocno ideowym Ruchem Narodowym się nie udało, z Solidarnością się nie udało, z Korwinem się nie udało, nawet z Oburzonymi się nie udało.
BARDZO DOBRZE. Niesamowicie mnie cieszy, że Pan Kukiz pogonił Korwina. Oby RN podobnie. On tworzy swój ruch i po swojemu.
Jesion napisał(a):A ja mam nadzieję, że skończy jak Palikot. Bo wszystko na to wskazuje... skoro nawet szczątków programu nie ma.
Przecież 4 lata temu, to Janusz Palikot był takim głosem młodych i oburzonych, miał być zmianą.
No ale Palikot przecież miał ten Twój ukochany PROGRAM !! Jak mogła przystawka PO cokolwiek zmieniać w Polsce, wez Ty się czasem na prawdę zastanów nad Tymi swoimi wpisami...
Facet był cichym sojusznikiem PO, walczył z kościołem i niczego dobrego nie zrobił. Zmarnował tylko potencjał.

Podsumowując, czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. A jak nie wiesz, nie rozumiesz, to napisz do Kukiza.
Program? On przedstawi założenia. Bądz spokojny i daj pracować.

Ty się najpierw @Jesion dowiedz o co Kukizowi chodzi i dopiero tak zdecydowanie feruj wyroki, okej ? A jak nie wiesz skąd się dowiedzieć to masz problem. Masz fejsbunia to czytaj, nie rozumiesz - to zadawaj pytania, dociekaj, ale do cholery odpuść sobie obrażanie 20% wyborców którzy wzięli udział w wyborach.
Jeżeli domagasz się ''programu'' na już to znaczy, że jesteś jednym z tych który obecny system polityczny odpowiada, jesteś trybikiem w ich maszynie i masz stawiać ''X''.
Jeżeli nadal nie rozumiesz jakich Kukiz chce zmian to nie wiem... może jakiś podręcznik z dziedziny nauk politycznych? Ale raczej zagraniczny, albo polski tylko starszy. Bo mnie już ręce opadają jak czytam, że Kukiz to tylko JOW. Nie wiesz z kim Kukiz utrzymuje kontakty i chce ekspertów przyciągnąć do współpracy ? - to się dowiedz a nie pisz głupot po prostu !
Odpowiedz
Heh, przypomniało mi się, że na zajęciach z przedsiębiorczości w liceum mieliśmy na zaliczenie przygotować programy wyborcze swoich wymyślonych partii. Ściągnąłem z partii ówcześnie rządzącej wszystkie hasła. Inni pościągali z innych partii, żeby nie było przypału, że każdy ma to samo. Nauczyciel stwierdził, że puściła nam wodza fantazji, to powiedzieliśmy skąd to wzięliśmy...
Odpowiedz
Ewa daje radę:

https://www.youtube.com/watch?v=YTaSnPahy7k
Odpowiedz
Alwaysdrunk, stajesz się nudny. Zamiast wrzucania linków i zdjęć to lepiej wyciągnij wnioski z tej błazenady. I bądź obiektywny, powrzucaj też coś od strony PiS. Tam wcale nie jest lepiej.
Odpowiedz
alwaysdrunk napisał(a):Ewa daje radę:

:lol:
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
@Peter ja w sumie też nie lubię wrzucania samych obrazków (chyba, że jako przerywnik, na wesoło), bez jakiegoś komentarza użytkownika. Ale chciałbym Ci przypomnieć, że to nie PiS rządzi 8 lat w związku z tym, ciężko coś wrzucać o PiS.
Obiektywizm nie polega na tym, żeby wrzucać raz coś o PO a następnie dla równowagi o PiS. To PO rządzi Polską od 8 lat i to ich rozliczamy jako społeczeństwo. Co do PiS, możemy jedynie dyskutować o ich pomysłach na Polskę - a te poznamy na najbliższym kongresie w weekend.

Miałem to wrzucić jako przykład traktowania przez państwo przedsiębiorców i jako przykład jak drenuje się i transferuje z Polski pieniądze, w temacie o gospodarce.
Ale przypomniałem sobie zapowiedzi programowe (TAK @Jesion to dla Ciebie przypomnienie w kwestii programów których się domagasz od Kukiza!), Pana Donalda Tuska i jego PO z lat 2005-07 oraz lat kolejnych, gdzie mówiono o tym by polski przedsiębiorca był traktowany przez urzędy państwowe uczciwie, by prawo dla polskich przedsiębiorców było wzorowane na tym z Wysp Brytyjskich, jednym słowem przyjazne. Dlatego wrzucam to tutaj, by Ci którzy jeszcze nie dowierzają, przekonali się jak w rzeczywistości traktuje się dziś przedsiębiorców w Polsce, tych najmniejszych a jak tych zagranicznych i wielkich.
P.S. Dla mnie to nic nowego, od dawna wiedziałem, że PO to partia wielkiego biznesu, sprzyjające zagranicznym dużym koncernom, bankom etc.

''To nie oszustwa na VAT są największym problemem polskiego fiskusa, lecz masowo unikające płacenia CIT międzynarodowe korporacje. Straty z tego tytułu sięgają już 45 mld zł, czyli o połowę więcej, niż wynoszą przychody z tego podatku. Ministerstwo Finansów jest bezradne. '' - [url]http://www.wprost.pl/ar/512390/Korporacj...45-mld-zl/[/url] oraz [url]http://innpoland.pl/118469,zagraniczne-k...i-w-prawie[/url]

A jak polscy przedsiębiorcy są traktowani - symboliczne zdjęcie Pani w bereciku :

''Nie chcemy zabijać polskich firm, ale liczba mandatów musi się zgadzać" - mówi szef związku pracowników skarbówki - [url]http://natemat.pl/146805,nie-chcemy-zabi...skich-firm[/url]

oraz

''500 zł za „niedanie paragonu”, gdy 40 mld przepływa bokiem. Absurdalne kulisy kontroli skarbowych'' - [url]http://natemat.pl/147123,500-zl-za-nie-d...skarbowych[/url]

I to są realne problemy Polaków które powinny być teraz rozliczane.
To nie jest wina PiS, SLD, Kukiza, Korwina, Palikota, Nowoczesnej.PL i innych, że tak są traktowani w Polsce ludzie. To partia PO wraz z PSL odpowiada od 8 lat za instytucje państwowe. To oni odpowiadają za to, że z Polski drenuje się pieniądze, a łata to i ściąga od maluczkich.
Odpowiedz
Jest niefrasobliwością roztrzyganie czy więcej tracimy przez unikanie CIT,PIT ,VATu czy akcyzy. Przecież te straty się sumują. Powinny być wszystkie jedne skrupulatnie ściągane i basta !
Wtedy była by możliwość ich realnego obniżenia.Dzis połowa nie płaci a druga połowa płaci dubeltowo.

PS. Dlaczego nie ma mandatu za .....nieodebranie paragonu ??? Smile
To tak żartem.Ale nie raz się prosi : Panie weź Pan ten paragon a klient odpowiada : a po co mi ten papierek ? co mam z tym zrobić ??? No , wyrzucić. To Pan niech wyrzuci. Ja nie powinienem,Pan Powinien. Normalnie takie sytuacje , że ustawa nie przewiduje. Smile
Już nie mówię o tym,że część klientów wogóle (to nie żart) nie odróżnia dokumentów sprzedaży.Na pytanie czy będzie faktura czy paragon czasami słyszymy odpowiedź.......... rachunek.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
ABCDE, ja się z Tobą zgadzam w stu procentach, tylko pamiętaj, że PiS też rządziło 2 lata i też trochę nabroiło. Chętnie wysłucham pomysłów na Polskę, które zaprezentuje PiS. Obawiam się jednak, że zawieje populizmem w 200%. Dlatego jeszcze raz powtarzam - od koryta trzeba odgonić nie tylko PO i PiS ale przy okazji SLD i PSL.
Odpowiedz
Peter napisał(a):ABCDE, ja się z Tobą zgadzam w stu procentach, tylko pamiętaj, że PiS też rządziło 2 lata i też trochę nabroiło. Chętnie wysłucham pomysłów na Polskę, które zaprezentuje PiS. Obawiam się jednak, że zawieje populizmem w 200%. Dlatego jeszcze raz powtarzam - od koryta trzeba odgonić nie tylko PO i PiS ale przy okazji SLD i PSL.

I kto zostanie ? Anarchiśći ??? Smile
Odpowiedz
alwaysdrunk napisał(a):Ewa daje radę:

Proszę, proszę, pani premier nosi przy sobie banknoty o nominale mniejszym niż 200 złotych. Wink Nie no, dość sympatycznie... by było, gdyby pani premier udała, że nie słyszała tego rubasznego śmiechu i nie zaczęła się tłumaczyć.
@abcde, tak to już jest. PiS rządziło 2 lata, wyśmiewano PiS, PiS 7 lat w opozycji, dalej wyśmiewano PiS. Dopiero od niedawna się to jakoś równoważy.
"Wygrajcie wybory to sobie wszystko przegłosujecie" ~Stefan Niesiołowski
Odpowiedz
Szkoda,że nie pokazali czy P.Premier odebrała paragon !
Odpowiedz
To że PiS od 8 lat nie rządzi w Polsce nie znaczy, że nie miało różnych pomysłów na Polskę w tym czasie. Przecież nie przespali tych lat w opozycji i zgłaszali różne projekty ustaw czy pomysły na nie.
Niektóre były dobre (jak np. przeciw 6-cio letnim dzieciom w szkole) inne nie (In Vitro, szczepionki przeciw AH1N1)i możemy tylko gdybać co by było gdyby oni rządzili. Jak najbardziej należy rozliczać PO z ich 8 lat ale również należy zastanowić się co PiS zrobiłoby i czy ich wybory byłyby lepsze dla Polski. Moim zdaniem byłoby zdecydowanie gorzej.

Śmiało możemy zakładać, że styl ich rządów niczym by się nie różnił od lat 2005-2007, jednak teraz po 8 latach w opozycji wyciągnęli właściwe wnioski i mogą naprawdę Polską politykę zmienić ( nie będą chcieli stać się bufonami i "grubymi kotami" jak PO teraz).
Do PO za późno dotarło że ludzie w ogóle nie odczuwają tego co mówią ekomonisci - wzrostu gospodarczego, wzrostu średniej krajowej itp. Na kilka miesięcy przed wyborami jest już pozamiatane.
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
Pomyliłeś się na początku , nie Pis tylko PO.Ale każdy wie o co chodzi.

Owszem Olek,przespali.Wiele tematów przespali bo nie mieli bladego pojęcia jak się za to wziąć. Bo miast kompetentnych ludzi zatrudnili kolegów i kolegów kolegów. I siesko się bawili na nasz rachunek.

Niestety w wielu dziedzinach narobili szkód ..... .

Nasze Państwo nie jest złe.Nasze przepisy nie są najgorsze. Najgorsze jest to,że to NIE DZIAŁA !!! Doszo do rozregulowania. Np.są szpitale .... ale na operację trzeba czekać niekiedy 2 lata. O to chodzi !!!
Odpowiedz
wiekszość tu piszących znęca się nad PO. Krytykować rządzących jest zawsze łatwiej niż chwalić się propozycjami pretendentów.Może podyskutujmy o dzisiejszych zapewnieniach Pani Szydło iż Pis nigdy nie zgodzi się na wprowadzenie euro, gdyż jak twierdzi , problemy Grecji zaczęły się w momencie wprowadzenia w tym kraju euro.Nic a nic nie mówi o tym że kłopoty Grecji zaczęły się wtedy gdy podobni do niej populiści zaczęli wprowadzać rewelacyjne pomysły wyborcze w życie. Opowiada te głupoty bo wie że ich wyborcy to ciemny lud , który jak ona nie ma pojęcia o ekonomii.
Odpowiedz
kiarb napisał(a):.... Opowiada te głupoty bo wie że ich wyborcy to ciemny lud , który jak ona nie ma pojęcia o ekonomii.

To jest statystycznie niemożliwe. To klasyczna krzywa Gaussa. Ciemnoty jest statystyczna część tylko. Z tym,że ani Kopacz ani Szydło nijaką zawansowaną ekonomicznie myśląnie błysnęła.

A co do Euro jeszcze do niedawna byłem Jego dużym zwolennikiem.I ..... zmieniłem zdanie.Dziś jestem na nie.

Masz rację,że tak opozycja jak nowy wybrany jest z większą lub mniejszą naiwnością obdarzony zaufaniem.NAtomiast rządzący może być brutalnie rozliczony. Choć Naród jest coraz mniej wymagający.
Odpowiedz
Star 266 napisał(a):A co do Euro jeszcze do niedawna byłem Jego dużym zwolennikiem.I ..... zmieniłem zdanie.Dziś jestem na nie.
To jednak prawda , że propaganda putinowska dociera do umysłów naszych rodaków. No cóż jak widzę u wielu niby inteligentnych ludzi jakieś papierki budzą większe zaufanie niż twarda waluta. Mimo doświadczeń frankowiczów , lud dalej kocha te narodowe papierki i nie może sobie wyobrazić że można je zastąpić czymś lepszym.
Odpowiedz
Moja ulubiona stacja TVN zmieniła właściciela. Mam nadzieję, że nie zwolnią mojego ulubionego redaktora Sobieniowskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=Ed6aLO-91U8
Odpowiedz
kiarb napisał(a):
Star 266 napisał(a):A co do Euro jeszcze do niedawna byłem Jego dużym zwolennikiem.I ..... zmieniłem zdanie.Dziś jestem na nie.
To jednak prawda , że propaganda putinowska dociera do umysłów naszych rodaków. No cóż jak widzę u wielu niby inteligentnych ludzi jakieś papierki budzą większe zaufanie niż twarda waluta. Mimo doświadczeń frankowiczów , lud dalej kocha te narodowe papierki i nie może sobie wyobrazić że można je zastąpić czymś lepszym.

Kiarb może zacznijmy od tego ,że ja mam skończoną ekonomię i doprawdy Putina słycham jednym okiem.

Wybór waluty narodowej jest mega skomplikowowany a zazwyczaj opowiadając się za lub przeciw myślimy tylko o wybranych aspektach. Po tym co usłyszałem na taśmach prawdy od Belki byłem za EURO bo matactwa przy walucie nie podobają mi się. Jednak jak patrzę w jakich kleszczach jest Grecja oraz widząc jak nieodpowiedzialnie się zadłużamy od MZK po miasto,gminę po cały kraj to ważam,że podpięcie się pod współną walutę jest bardzo niebezpieczne. Wynika to z dwóch przytoczonych powyżej powodów: ogromnego dług publicznego i bezkarności finansowej. Przyjęcie euro zwiększa scenariusz Grecki w Polsce. I nie ma to nic do rzeczy czy wolę mieć w kieszeni euro czy zł.
Odpowiedz
olek2601 napisał(a):Jak najbardziej należy rozliczać PO z ich 8 lat ale również należy zastanowić się co PiS zrobiłoby i czy ich wybory byłyby lepsze dla Polski. Moim zdaniem byłoby zdecydowanie gorzej.

Śmiało możemy zakładać, że styl ich rządów niczym by się nie różnił od lat 2005-2007, jednak teraz po 8 latach w opozycji wyciągnęli właściwe wnioski i mogą naprawdę Polską politykę zmienić ( nie będą chcieli stać się bufonami i "grubymi kotami" jak PO teraz).
Ale tego nie możemy wiedzieć co by było. Ja jednak mam troszkę inną opinię od Twojej jeśli chodzi o lata 2005-07.
Pomijam oczywistą zasługę w obniżeniu podatków, czego nikt się nie spodziewał przecież, ale generalnie jeśli chodzi min. o walkę z korupcją. Z tego co pamiętam z postów na forum, Ty uważasz, że wszystko co robiono wtedy to była brudna walka polityczna i wykańczanie konkurentów politycznych ? Ja jednak mam troszkę inne spojrzenie bo zawsze tak jest, że kiedy chce się walczyć z rakiem żrącym państwo, głowę podnosi ten rak i krzyczy, że wprowadza się państwo policyjne. I wtedy taka nagonka miała miejsce, wszystko było elegancko przeprowadzone, żeby tylko Polakom pokazać, że rządy PiS to jakieś totalitarne państwo. Po prostu Ci którzy powinni się obawiać użyli wszystkich możliwości by Polacy tak właśnie myśleli. I ja takie mam zdanie o tamtym okresie, i kompletnie nie obawiałem się państwa totalitarnego. Choć wiem, że pewne zakusy i nie czysta sprawy były to jednak nie oceniam tego czasu jako ''państwo totalitarne''.

A pozostając trochę w temacie powyższego, natknąłem się na taki artykuł :
''Każde kolejne wywołuje popłoch w kontrolowanych instytucjach, bo trzy czwarte spraw kończy się wyrokiem skazującym. Pod lupę brani są działacze wszystkich szczebli – od wójtów po ministrów (a także korumpujący ich biznesmeni). W ciągu trzech lat więzienny drelich musiało założyć już także kilkuset rumuńskich urzędników i polityków, nie wyłączając ministrów.'' - [url]http://www.wprost.pl/ar/512674/Premier-w...a-granice/[/url]

A jak tam w Polsce, jak działa nasze CBA ? Ileż to spraw prowadzi, ilu krętaczy, złodziei i łapówkarzy jest już w wyrokami? Gdzie wyroki za afery, łapówki milionowe przy przetargach?
W Rumunii jak widać da się.

P.S. @Olek2601 jeśli piszesz o zmianie itp. Z tego co czytam z przecieków prasowych, prawdopodobnie w PiS nie chcą popełnić błędów z lat 2005-07. Za najważniejsze resorty w ewentualnym rządzie mają odpowiadać eksperci, nie mający związku stricte z polityką. No nic, zobaczymy propozycje z weekendowego kongresu, oby nie powiało populizmem. Od PO już populizmem pachnie, więc PiS też pewnie nie będzie chciał być ''gorszy'' w obiecywaniu przed wyborczym.
Dlatego jak pisze kolega @Peter, najlepiej by było gdybyśmy większość klasy politycznej pogonili.
Odpowiedz
Star 266 napisał(a):Wynika to z dwóch przytoczonych powyżej powodów: ogromnego dług publicznego i bezkarności finansowej. Przyjęcie euro zwiększa scenariusz Grecki w Polsce. I nie ma to nic do rzeczy czy wolę mieć w kieszeni euro czy zł.
Nasz dług nie jest tak straszny i ze względu na kotwicę budżetową nie grozi nam takie zadłużenie jak Grecji. Ale załóżmy , że ja się mylę i nagle zadłużymy się tak jak Grecja. Rozważ taki scenariusz i powiedz co będzie korzystniejsze dla zwykłego zjadacza chleba. Wtedy na pewno złotówka straci na wartości i nasze zadłużenie w złotówkach wzrośnie może dwu , a może nawet i trzykrotnie. Dług ten będziesz spłacał TY , ja i całe społeczeństwo. Spytaj frankowiczów jak oni na tym wyszli gdy pożyczali w twardej walucie po określonym kursie , a teraz muszą spłacać dwa razy tyle bo tyle złotówka straciła do franka.
Odpowiedz
Trochę misz-maszu nam zafudowałeś tą wypowiedzią.

Po pierwsze frankowicze. Wzięli kredyty DOBROWOLNIE !!!! za namową pseudodoradców i całkowicie lekkomyślnie. I teraz realizują efekty hazardu jaki sobie sami świadomie lub mniej zafundowali. Dlaczego niby przypuszczali,że kurs franka nie może zmienić się niekorzystnie. Ryzyko i głupota.

Nasz dług nie jest straszny ? To odważny z Ciebie człowiek. Każdy dług może być potencjalnie niebezpieczny, zwłaszcza wtedy kiedy jego zabepieczenie jest wątłe.

Co jest lepsze dla zwykłego zjadacza chleba.Trudno powiedzieć. Kryzys w oblicu własnej waluty obserwujemy w Rosji ,kryzys z euro obserwujemy w Grecji. A zwykły zjadacz chleba ma doputy przejebane dopóki dysydenci uważają że za 1500 ł miesięcnie przeżyje i będzie miał się dobrze.
Odpowiedz
Star 266 napisał(a):Co jest lepsze dla zwykłego zjadacza chleba.Trudno powiedzieć. Kryzys w oblicu własnej waluty obserwujemy w Rosji ,kryzys z euro obserwujemy w Grecji. A zwykły zjadacz chleba ma doputy przejebane dopóki dysydenci uważają że za 1500 ł miesięcnie przeżyje i będzie miał się dobrze.
O czym Ty piszesz bo nie kumam ? Czy kryzys w Grecji wynika z tego że mają euro? Na przykładzie Rosji i naszych frankowiczów widać co warte są papiery narodowe.
Odpowiedz
@Kiarb

Sam kryzys wątpliwe aby wynikał z tego faktu,że operują euro. Co więcej być może nawet posiadanie euro stabilizowało gospodarkę w wielu aspektach.Niemniej.....

Ale w momencie kryzysu brak posiadania narzędzi walutowych wytrąca z rąk wachlarz możliwości finansowych.

To tak jakbyś dostał w prezencie lux młotek 2 kg. I gdybyś miał pracę w której wbijałbyś gwoździe calowe to było by to znakomite narzędzie.

Ale gdyby przyjęcie młotka 2 kg wiązało się z natychmiastowym wyrzuceniem całej skrzynki z narzędziami a w przyszłości trzeba było by wbijać nie tylko gwoździe calowe ale 10mm i 20cm to poczułbyś brak innych narzędzi !!!

Mądry finansista od czasu do czasu może zrobić robotę przy kursie walutowym. Spekulanci i sytuacja niestety też. Ale jak euro to jesteś odporny na spekulację i wrażliwość na rynku ale nie pokombinujesz przy kursie ani w górę ani w dół.
Odpowiedz
Star 266 napisał(a):Mądry finansista od czasu do czasu może zrobić robotę przy kursie walutowym. Spekulanci i sytuacja niestety też. Ale jak euro to jesteś odporny na spekulację i wrażliwość na rynku ale nie pokombinujesz przy kursie ani w górę ani w dół.
Takie rzeczy mogą robić finansiści mocnej waluty. Gołodupcy mogą sobie podczas tej roboty zrobić sobie jedynie "kuku" , a na pewno zrobią kuku swoim rodakom , bo jak mawia klasyk rząd się zawsze wyżywi.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości