Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory Parlamentarne 2015 + ankieta
@Prober: Póki co nie ukonstytuował się jeszcze nowy Parlament, nie ma jeszcze nowego rządu, od wyborów minął niespełna tydzień. Dajmy jeszcze szansę PiS-owi na wykazanie się i jakiś minimalny choćby kredyt zaufania. Smile
Odpowiedz
A ja czekam Panowie na transfery do partii rządzącej. To, że one będą jestem przekonany, i nie będą to pojedyncze przejścia. Tzn. nie wiadomo ilu PiS zechce przyjąć, ale chętnych będzie na pewno kilkunastu.
Odpowiedz
@abcde, odnosząc się do Twojego wcześniejszego postu.
Widzę, że z całą mocą usprawiedliwiasz hasła PiS. Okej wyjaśniłeś każdy z elementów o których pisałem, wydaje mi się że tylko potwierdziłeś moje założenia. A co do "nacjonalizacji gospodarki" czym jest zatem "repolonizacja banków" jak nie nacjonalizacją? Obaj wiemy, że to jest niemożliwe, że PiS kłamie mówiąc o takiej chęci tylko po to żeby zdobyć głosy starego postkomunistycznego elektoratu któremu podoba się że wszystko jest państwowe, a nie prywatne. Tutaj dochodzimy do kolejnego wątku... mianowicie do socjalizmu PiS.
Możesz sobie uważać, że PiS jest narodowo-konserwatywną partią, mnie pozwól na zmianę narodowo-socjalistyczną definicję. Bo ten konserwatyzm to ja już rozumiem pod pojęciem narodowy.
Jeśli Ci mało uzasadnienia mojej tezy, to popatrz na kształt partii - PiS to partia jednego wodza, bez którego nic nie może się zadziać. W jego rękach jest pełnia władzy w partii. Teraz Kaczyński ułoży rząd Beacie Szydło, nie wiem czy do końca tak, jak ona by tego chciała.
Zwróć uwagę na to, że to PiS używa takiej "patriotycznej" retoryki. To sobie jej politycy i wyborcy (czy też wyznawcy) przypisują patriotyczne i polskie wartości, odżegnując innych. Czy to nie jest cecha którą znamy z historii?
Ile było haseł o straszeniu "układem", jakimiś "siłami" albo ostatnie słowa Macierewicza o porozumieniu Zachodu z Chinami i Rosją żeby zniszczyć polski Naród?
A wyborcy PiS? to w przeważającej części elektorat wiejski, słabiej wykształcony, biedniejszy.
Czy to nie są cechy partii narodowo-socjalistycznej którą znamy z historii?

Jeśli uważasz, że PiS to nie socjalizm... to czym są obietnice:
- darmowych leków po 70. roku życia
- cofnięcia reformy emerytalnej
- wprowadzenia trzeciej stawki podatkowej (którą paradoksalnie rząd PiS zlikwidował)
- tanich mieszkań za 2500-3000zł/m2 (bardzo na to liczę w Warszawie)
?

Co do proeuropejskości. Muszę chyba bardziej uważać na słowa, bo każde moje - może nawet zbytnie przekoloryzowanie - Ty interpretujesz jakbym nie wiadomo co mówił. Nie uważam, że PiS jest tak antyeuropejski jak Korwin, ale nie jest to też partia która wg. mnie zapewni nam dobrą współpracę z naszymi sąsiadami a głównie Niemacami. PiS na szczęście jest partią raczej umiarkowaną w tej kwestii, chociaż niesie za sobą spory antyniemiecki bagaż.
A jeśli o konkretach mówimy - PiS sprzeciwia się wprowadzeniu euro, bo uważa to za atak na suwerenność. Ja uważam, że euro w Polsce jest gwarantem naszego bezpieczeństwa tak militarnego jak i gospodarczego.
Poza tym, PiS wymaga solidarności europejskiej ws. rolników czy kontaktów z Rosją. A jeśli chodzi osolidarność z UE ws. uchodźców, już o solidarności zapomina.

Peter napisał(a):No i jak? przed wyborami wielki krzyk pis ze kontakt na śmigłowce to wał. ze trzeba wspierać Świdnik i mielec. wiece poparcia i deklaracje. a dzisiaj co? gowno.
Peter, spokojnie. Rząd jeszcze jest stary Tongue
Ja wątpię, żeby nastąpiło zerwanie tej umowy. Ostatnio w Paryżu był Prezydent Duda, przyjęto go z takimi honorami, fanfarami, że prawicowe media piały z zachwytu. Więc Francuzi sobie zapewnili przychylność PiS i prawicy Wink
To co się naobiecuje przed kampanią, a to co się robi po kampanii - to dwie różne sprawy w Polsce.
Niestety.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...o-nie.html
Jak widać, inna polityka jest możliwa. A u nas w Starachowicach ile będą wisiały te PO-PiSowe szmaty na barierkach wokół rond?
ps. Szmaty... oczywiście mówię tu o tych "pięknych" płuciennych plakatach, nie o politykach ;] no gdzieżby.

@gallo, widocznie za często zaglądasz na Gazetę Wyborczą Smile miesiecznie chyba można przeczytać do 10 artykułów Big Grin ja chyba raz tylko widziałem taki komunikat Big Grin
Odpowiedz
Dzięki, że odpisałeś. Miałem się odnieść punkt po punkcie, jakoś konkretnie, ale uznałem, że nie chcę.

Absolutnie nie usprawiedliwiam, po prostu uważam, że jesteś w bardzo dużym błędzie co do oceny PiS i samej drogi politycznej braci Kaczyńskich.

Przede wszystkim, proszę napisz na jakiej podstawie wysnułeś to nie prawdziwe stwierdzenie, że PiS jest partią narodowo - socjalistyczną (już tak używając wielkiego uogólnienia) ?
Na podstawie obietnic przed wyborczych i bycia w opozycji przez 8 lat czy na podstawie dwu letnich rządów ?
Bo to bardzo ważne.
Domyślam się, że na podstawie tego drugiego. Czyli tu leży podstawa Twojego, błędnego według mnie, myślenia. I, niestety z przykrością to piszę, utwierdziło mnie w tym co pisałem wcześniej. Na prawdę masz problem z rozumieniem polityki.

To nie jest tak, że ja sobie coś uważam, a Ty coś innego. Możemy pisać wszystko, i się spierać na podstawie tego, ale przecież są mądrzejsze głowy w tym pięknym kraju, które sklasyfikowały partie polityczne w Polsce. I nie jest to łatwy podział, odwołujący się tylko do najważniejszych idei.

Ty przywództwo Kaczyńskiego stawiasz w charakterze wodzowskim i negatywnym, dobrze Twoje prawo, tyle tylko, że dzięki temu jego partia nie rozpadła się, i skutecznie powróciła do rządzenia. Której partii to się udało ? Dziś to on jest człowiekiem o którym można szczerze przyznać, że od początku do końca swojej drogi politycznej szedł swoją drogą, nawet kosztem stanowisk, i bez względu na ocenę tej drogi. Jak widać, okazała się skuteczna.

Odniosę się tylko konkretnie do tego, cytując:

''Czy to nie są cechy partii narodowo-socjalistycznej którą znamy z historii?

Jeśli uważasz, że PiS to nie socjalizm... to czym są obietnice:
- darmowych leków po 70. roku życia
- cofnięcia reformy emerytalnej
- wprowadzenia trzeciej stawki podatkowej (którą paradoksalnie rząd PiS zlikwidował)
- tanich mieszkań za 2500-3000zł/m2 (bardzo na to liczę w Warszawie)''

1. No to już jest na prawdę przegięcie z Twojej strony. Wiesz co, przepraszam Cię, ale to jest nie poważne i to delikatnie pisząc.
Nie wiem kogo słuchasz co czytasz, ale odstaw to i otwórz umysł! Bo ewidentnie coś jest nie tak, jeżeli Ty PiS porównujesz do partii Hitlera w Niemczech.
P.S. Donald Tusk też jest przykładem wodzowskiego przewodzenia partii tyle tylko, że jest tchórzem w mojej opinii i wyjechał za kasą zostawiając państwo w nie łatwym momencie. Wycinał konkurencję, podnosił podatki - w przeciwieństwie do PiS - czy jest socjalistą ? Wink

2. Czym są ? Obietnicami wyborczymi. Oraz odwoływaniem się konkretnych grup społecznych, których głosy trzeba pozyskać.

Widzisz, przyznałeś, że rząd PiS zlikwidował stawkę podatkową. I to jest sedno. Mylisz założenia programu do pozyskania wyborców, który ma posłużyć do osiągnięcia celu jakim jest wygrana w wyborach z rzeczywistymi decyzjami które przed nami. Ale na podstawie dwóch lat rządzenie można wysnuć wniosek jak będzie to wyglądać. Według mnie PiS nie sprowadzi na Polskę klęski wprowadzając wszystkie te przed wyborcze obietnice. Tak jak wszyscy inni poprzednicy.
I PiS tutaj zachowuje się zgodnie ze swoimi rzeczywistymi założeniami. I przekonasz się, że teraz będzie podobnie.

Ok, więc w kwestiach światopoglądowych narodowi-konserwatyści, a w kwestiach gospodarczych? Dla Ciebie socjaliści?
Absolutnie się nie zgadzam. Mieszasz, co powtarzam po raz trzeci, program na wybory i program na rządzenie.
Jeżeli już , to PiS w kwestiach gospodarczych zachowuje się jak typowa, stara chadecja ze szczególnym naciskiem na tzw. społeczną gospodarkę rynkową.
Społeczna gospodarka rynkowa to jest dla mnie klucz do rozmowy o PiS w kwestiach gospodarczych. Z elementami, najogólniej mówiąc, socjalnymi ale nie socjalistyczna ! Zrozum wreszcie różnice w ideach, regułkach które je opisują itp.
Odpowiedz
A zapomniałem, jeszcze ta słynna pro-europejskość.

Kurcze, ale nadal nie odpowiedziałeś Smile Co to znaczy, że popierasz partie pro-europejskie? pro - europejskie, czyli jakie ?

Jeżeli w końcu uda Ci się wyjaśnić czym jest ta pro - europejskość dla Ciebie i jak ją mierzysz w odniesieniu do partii politycznych, dzięki czemu łatwo przychodzi Ci stwierdzać jaka partia w Polsce nią jest, a jaka nie, to podziel się tymi kryteriami.
Będzie mi po prostu łatwo zrozumieć o co Ci chodzi.

PiS, podobnie jak większość partii w Polsce jest pro - europejska. A to, że stawia inaczej akcenty w polityce zagranicznej, reprezentując Polskę jako członka UE na jej arenie, nie oznacza, że wyznaje wartości anty europejskie.
To gra polityczna kilkunastu państw będących członkami UE, ale inne zdanie na problemy, nie oznacza, że ktoś w Brukseli ma moralne prawo oceniać jakie państwo wyznaje wartości europejskie a jakie nie. Dla jednych to Bruksela wyznaje wartości anty europejskie, dla innych Viktor Orban.
---------------------------------------------------------------------------

Podsumowując poprzedni post i ten, wszystko można odnieść do dwóch krótkich pytań, mianowicie :

1. Czy to, że PiS odwołuje się w części poglądów do wartości narodowych, patriotycznych oznacza iż jest partią nacjonalistyczną ?

2. Czy to, że PiS odwołuje się w części poglądów do wartości zawartych w koncepcji tzw. społecznej gospodarki rynkowej oznacza iż jest partią socjalistyczną, przeciwną kapitalizmowi ?

Nie będę sam sobie odpowiadał, ale jasne odpowiedzi bezpośrednio wynikają z Twoich postów (że nacjonalistyczna i socjalistyczna, co napisałeś).
A według mnie, to co piszesz wynika prawdopodobnie z nie rozumienia działalności politycznej tak dużych partii jak PiS i PO.
i generalnie polityki. Już to zauważyłem wielokrotnie - jak jakiś polityk coś powiedział, Ty to wrzucałeś i myślałeś, że tak jest. Jak Pan Petru teraz coś mówi to bierzesz to za pewnik i myślisz, że tak jest. Spokojnie, o ile Pan Petru jest na razie wiarygodny, o tyle PO-PiS mówią różne rzeczy, zawsze w jakimś celu, i nie koniecznie trzeba im od razu ufać. Cel uświęca środki, pamiętaj o tym.
Gdyby obie partie chcąc rządzić kiedykolwiek Polską skupiły się jak Korwin, PSL i odwołując tylko do jednej idei, do konkretnego środowiska, nigdy by tej władzy nie zdobyły.
Żeby rządzić trzeba grać na kilku pianinach jednocześnie. Jedna z partii będzie zabiegała o liberalne i lewicowe skrzydło polskiego społeczeństwa, inna o konserwatywno-chrześcijańskie i lewicowe również.
Bez takiej działalności nie uzyskasz więcej niż 20 % w wyborach.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):
Peter napisał(a):Tylko pokażcie mi kogoś, kto zrobi porządek.
No jak to @Peter... przecież jest Kukiz ze swoimi JOWami xD
hahhaha Big Grin
I co nadal tak uważasz ? W którymś z wpisów pisałeś o pośle Piotrze Liroy'u Marcu i o wyniku Kukiz 15, wątpiłeś w inteligencję Polaków... Ciekawe jak oni by teraz ocenili Twoją i zmysł polityczny.
Tymczasem są oni uważani za jednych z najbardziej pracowitych i rozsądnych posłów w polskim Sejmie. Oczywiście, że zdarzało się, że coś Kukiz "palnał" ale na tle pisowczyków i ciamajdanowców w tej chwili nie widzę w Sejmie ludzi rozsądniejszych. Nawet PSL pod rządami Pana Kosiniaka-Kamysza to mężowie stanu na ich tle.
Zresztą portale, politolodzy czy socjolodzy już to dostrzegają twierdząc, że może to być alternatywą dla POPiSowców - http://natemat.pl/199109,walczy-o-sprawy...y-od-zycia Tak to jest widzisz jak się nie interesuje a myśli stereotypami. Pisałem Ci już przed wyborami, że Liroy od wielu lat w Kielcach i nie tylko pomaga ludziom, angażuje się. Nie jest zaskoczeniem jego dobra praca w Sejmie, bo to społecznik i po prostu mu się chce.
Mam nadzieje, ze nie zejdą z obranej drogi i będą się rozwijać. Choć pewnikiem jest, że im bliżej wyborów i przy dobrych sondażach POPIS czymś w nich uderzy, by zatopić.
Ja ostrożnie, obserwując kibicuje.

P.S. Można sobie zrobić taki test. Odnosi się nie do wszystkiego i powinno być więcej pytań ale gdyby ktoś chciał to proszę - http://www.parlamentarny.pl/barometr-wyborczy-2015/

U mnie wynik: Korwin 66% , Nowoczesna 50% , Kukiz 44%
Jesion napisał(a):A co do "nacjonalizacji gospodarki" czym jest zatem "repolonizacja banków" jak nie nacjonalizacją? Obaj wiemy, że to jest niemożliwe, że PiS kłamie mówiąc o takiej chęci tylko po to żeby zdobyć głosy starego postkomunistycznego elektoratu któremu podoba się że wszystko jest państwowe, a nie prywatne. Tutaj dochodzimy do kolejnego wątku... mianowicie do socjalizmu PiS.
I co ? W ciągu roku kilka ruchów wykonano w tym zakresie. Pekao, do tego kilka mniejszych.
Widzisz... z natury jestem zwolennikiem wolnorynkowych rozwiązań, w podatkach, przeroście administracji, niepotrzebnych przepisów prawa etc. ale na przykładzie Niemiec wiem jedno - nad najważniejszymi dziedzinami jak system bankowy warto mieć kontrolę. Niemcy to dobry przykład łączenia tego wszystkiego.
W górnictwo w ostatnich latach wmompowano tam miliardy euro i nikt nie protestował
, tylko w Polsce nie można. Trzeba rozwijać alternatywne źródła ale nie niszczyć czegoś na czym jeszcze gospodarczo stoimy. I nasz zachodni sąsiad jest tego dobrym przykładem.
Odpowiedz
@ABCDE, nie chce mi się - tak szczerze mówiąc - wchodzić z Tobą w dyskusje.
Skończy się to tym, że znów zaczniesz mnie wyzywać, mówić że mam kretyńskie poglądy.... tak jak tu:
http://st-ce.pl/viewtopic.php?id=12943
ABCDE napisał(a):To że masz kretyńskie poglądy i jesteś propagandzistą który dorównuje pisowskim gadzinowkom (...) Jesteś popidowskim trollem. (...) jesteś typowym przykładem ciemnego ludu (...) Ta pseudo dyskusja to obraża dla logiki. (...) Bo o polityce i całym tym bagnie nie wiesz nic. (...) Zrozum leszcz jesteś (...) Narazie to nawet w piaskownicy nie jesteś.
jej... się tego uzbierało.
Także trolować forum mi się z Tobą nie chce, mam ważniejsze rzeczy do zrobienia niż rozmowa z takimi despotami, kimś, kto nie umie rozmawiać z ludźmi myślącymi inaczej od niego.

Szczerze mówiąc nawet nie przeczytałem całości Twoich wypocin, ale widzę że piszesz o Pośle Liroyu i "repolonizacji".
W dwóch zdaniach:
1. Jestem pod wielkim wrażeniem Posła Liroya, za to Paweł Kukiz jak budził u mnie śmieszność, tak budzi nadal.
2. "Repolonizacja" Pekao SA odbyła się tylko i wyłącznie dzięki kłopotom spółki-matki - UniCredit. Ty i ja dobrze wiemy, że gdyby nie to, bank nadal byłby włoski... tak jak nolenderski jest ING Bank Śląski, jak hiszpański jest BZW BK, jak portugalski jest Millenium.
Odpowiedz
jesion
Cytat:2. "Repolonizacja" Pekao BP

Pomysl gamoniu zanim cos napiszesz.
Odpowiedz
Bo masz kretyński sposób przedstawiania swoich poglądów. Dawałeś temu wyraz niejednokrotnie.
Od lat trollujesz forum więc spokojnie.
Despota no cóż, dobrze że demokrata taki jak Ty potrafi dyskutować. Nie widzisz różnicy. Nie chodzi o różnice w poglądach a sposób prowadzenia dyskusji. Obrazkami i sztuczkami socjotechnicznymi, obrazkami lub durnymi retorycznymi pytaniami typu, dlaczego oni nie kochają Polski :lol:
Wypociny, też ok Smile Nie obrażam się neokomunisto popierający rakłem Wink

Ayrton daj spokój. Nawet jak się chce normalnie napisać i pogadać to się nie da. Spokojnie źle, na ostro tym bardziej.
On nie wie co to metr przestrzenny, jakiego banku dotyczy sprawa. Wie to co przeczyta na fb na sokzburaka lub innych "europejskich i demokratycznych" portalach i coś mu die wydaje. Zarzuca mi coś a sam wciąż nie rozumie, że od lat na forum toczyły ostre dyskusje z powodu nie tyle jego poglądów a sposobu prezentowania.
Szkoda czasu. Śmiał się i obrażał inteligencję Polaków wybierających Liroya i innych od Kukiza, taki z niego znawca. Ciekawe jak jego kandydaci :lol:

Faktycznie, nawet na spokojnie się nie da. Także, płyń.
Odpowiedz
Faktycznie, mały błąd Smile
Pekao SA oczywiście. Już poprawiłem.
Odpowiedz
янва237.9CHAPPERFИнайБориBritфильматрRajnHarrSoftбудуEmmaGunaпостErleРаннСодеALL2научавтоиллю
BesoFiskRondFiskBillсертсертGaryГаркPatrIntrБабкYourCompCarrMennNiveсертCleaSebuКазасертDove
устрExpeOscaАЛунAndrХитоVoguоборСодеNeriJaneабхаармиDeanФормYasuCanoFeliFourAtikDrayGammНосе
OpenRhumTorgJorgAlexRoadJoonZoneRidlГольAlfrименFredRondPureZoneZoneпродZoneкараZoneXVIIсере
ЗолоГаниразгПортобозRobeфотоВавиDaveCandJaneHenrEsseLymaжизнфакуPeteJackOrbiТитозавеавтогосу
ИонисерехороSecuобаябежеBoscHANSКитасклаСодеЛихоПугаАртиBeli1653LineвходInfiLiveСудаNeurAlte
тексValiнаклиздебатаГонкFunnfreeвузоErniBricMoriChouGantChowКурбRobeдеятЛитРЛитРМироЛитРДани
ЛитРЛесиForeProsСабуВМАлСамаПевцSupeExodСеватеаттеатКаморабопрофRock(гМоAbouAlieAndrRobeСотн
личнВолоРубцВасиБатаВолкBillPhilTomiСокоРабиГолуКусиСтепБердElekРомаVaneХомеГиржотвеSecuSecu
SecuCami151-ЗигаавтоJeweколяСауравтоавтоБортГузеКружGeneMati
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości