Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Debata Prezydencka przed II turą - prosimy o pytania!
#1
Witajcie,

w niedzielę, 4 maja 2014 r. o godzinie 16:00 w Hotelu Senator odbędzie się Debata Kandydatów na Prezydenta Starachowic, którą organizuje Stowarzyszenie JES - Jakość Energia Starachowice.

Wszystkich serdecznie zapraszamy, a tych, którzy nie będą mogli osobiście zapraszamy na relację na żywo w internecie, pod adresem: www.youtube.com/user/jesstarachowice (w trakcie potwierdzania).

Zgodnie ze scenariuszem debaty pierwsza runda należeć będzie do Internautów. Stąd prośba o Was. Zamieszczajcie pytania, które chcielibyście zadać Kandydatom - zarówno indywidualnie, jak i do obu razem. Wybierzemy w sumie 6 z nich i zadamy podczas debaty.

W razie pytań, sugestii - pozostaję w kontakcie.
Odpowiedz
#2
Piotrze, tu mogę te pytania zadać? Czy gdzieś w innym miejscu?
Odpowiedz
#3
Proponuję w tym wątku.
Odpowiedz
#4
To popytajmy:
1. Co Pan zrobi, żeby zatrzymać proces wyludniania się Starachowic, zachęci Starachowiczan do powrotów do rodzinnego miasta, a także nowe osoby do osiedlania się w naszym mieście?
2. Ostatnie lata to znaczne ograniczenie możliwości finansowych miasta. Wiele osób mówi o oszczędnościach i cięciu kosztów, ale większym problemem jest strona dochodowa i przychodowa. Co Pan zrobi, żeby zwiększyć wpływy do budżetu miasta?
3. Czy po ewentualnym zwycięstwie będzie Pan dążył do stworzenia większości w Radzie Miejskiej dla popierania Pana propozycji? Którzy radni mogliby wchodzić w skład takiej większości?
4. Co jest ważniejsze dla Starachowic - wiadukt w Starachowicach Zachodnich czy północno-zachodnia obwodnica miasta?
5. Czy zamierza Pan odnowić współpracę z zagranicznymi miastami partnerskimi?
6. Czy niezwłocznie po ewentualnym wyborze podejmie Pan decyzje w sprawie uporządkowania nazewnictwa w mieście i wyeliminowania z tego zbioru patronów okresu Polski Ludowej?
7. Ilu swoich zastępców minuje Pan po ewentualnym wyborze i jaki będzie maksymalny próg wynagrodzenia brutto (razem ze wszystkimi dodatkami) dla siebie i swoich zastępców?
8. Czy spółki z udziałem Gminy Starachowice powinny przynosić zysk?
9. Czy współpracuje Pan z lokalnymi parlamentarzystami w sprawach istotnych dla Starachowic? Jakie są wymierne efekty tej współpracy?
10. Jakie elementy strategii miasta na lata 2010-2017 udało się osiągnąć, a jakie zamierza Pan osiągnąć w najbliższym czasie?
11. Czy uważa Pan, że dobrze się stało, że mamy przedterminowe wybory, czy też lepiej by było, gdyby do końca kadencji funkcję prezydenta pełniła osoba wyznaczona przez wojewodę?
12. Czy zna Pan podstawowe zasady związane ze wskaźnikami zadłużenia gminy zapisane w art. 242 i 243 ustawy o finansach publicznych? Proszę je krótko omówić.

To na razie wystarczy.
Odpowiedz
#5
mw napisał(a):Czy niezwłocznie po ewentualnym wyborze podejmie Pan decyzje w sprawie uporządkowania nazewnictwa w mieście i wyeliminowania z tego zbioru patronów okresu Polski Ludowej?
Kłuje w oczy Jan Krasicki lub Hanna Sawicka? I bardzo dobrze. Dlatego z dwojga złego wolę żeby wygrał Kwiecień.
"Полюшко-поле,
полюшко, широко поле,
Eдут по полю герои,
Эх, да Красной Армии герои!"
Odpowiedz
#6
Proszę, idz uprawiać swoją stalinowską propagandę gdzie indziej i nie prowokuj.
Skoro nie nazywamy ulic nazwiskami faszystów to chyba przyszedł czas by rozliczyć się z nazewnictwa ulic które noszą imiona i nazwiska komunistów, stalinowców i zdrajców idei wolnej, niepodległej Polski.
Wiem, że Tobie jako przesiąkniętemu czerwoną ideologią i stalinowską propagandą ciężko to pojąć i zrozumieć, ale to już nie nasz problem.
Tyle w temacie, mam nadzieję, że nie będziesz w temacie o Debacie Prezydenckiej uskuteczniał swojej stalinowskiej propagandy, żeby prowokować.

@Peebe,
Jeśli mogę to skopiuję pytanie od kolegi @MW i mam takie samo pytanie do obu kandydatów na urząd prezydenta:
1.Czy niezwłocznie po ewentualnym wyborze podejmie Pan decyzje w sprawie uporządkowania nazewnictwa w mieście i wyeliminowania z tego zbioru patronów okresu Polski Ludowej? Ludzi pozytywnie zasłużonych dla Starachowic i Polski nie brakuje a rocznica 25-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest idealnym terminem by raz na zawsze uporządkować te kwestie.
Odpowiedz
#7
abcde napisał(a):czerwoną ideologią i stalinowską propagandą
Czerwoną owszem, ale zwolennikiem Stalina nigdy nie byłem i nie jestem.

25 rocznica "odzyskania niepodległości" a to dobre Wink
"Полюшко-поле,
полюшко, широко поле,
Eдут по полю герои,
Эх, да Красной Армии герои!"
Odpowiedz
#8
Panowie proszę abyście w tym momencie zaprzestali pisanie nie na temat wątku. Tu zadajemy tylko pytania związane z debatą przed II turą. I tyle, bez komentarzy i zbędnych prowokacji. Jeśli tego nie uszanujecie to po prostu do czasu zbierania pytań wlepię bana.
Odpowiedz
#9
Ja pytanie zadałem, poprosiłem tylko tego Pana wyżej, żeby w tym temacie chociaż nie prowokował i nie uskuteczniał swojej chorej propagandy.

@Peebe,
Mam drugie pytanie:

2.Jak to możliwe, że w nie łatwej sytuacji finansowej gminy Starachowice prezes ZEC stając przed Komisją Budżetu i Finansów nie potrafił wytłumaczyć na jakiej podstawie wzrosły wynagrodzenia o ok.milion na przestrzeni tylko jednego roku.
Czy Pan Panie prezydencie Kwiecień nie uważa, że obciąża to Pana jako nadzorującego działania gminnej spółki, i czy obaj Panowie macie jakąś wizję zmiany polityki w kwestii zarządzania gminnymi spółkami ?
Odpowiedz
#10
@ABCDE nie chce tłumaczeń. Smile Chce abyście obaj przestali. Smile

A co do pytań to sam zadam ich kilka (od razu mówię że post będę sukcesywnie uzupełniał, więc pytania będą pojawiały się stopniowo (i mogą się pokrywać z innymi)

1) Czy zamierza Pan doprowadzić do zmian w spółkach miejskich jak i jednostkach samorządowych, tj w MZK, ZEC, SCK, MOPS, Wodociągi, MCRiW? jeśli tak to w jakich?
2) Czy zamierza Pan poprzeć wprowadzenie budżetu obywatelskiego w Starachowicach
3) Czy zamierza Pan wprowadzić szersze ulgi dla osób niepełnosprawnych.
4) W jaki sposób chce Pan przyciągnąć inwestorów do Starachowic i w jaki sprawić aby miasto było przyjazne dla inwestycji małych i średnich firm
5) Zamierza Pan czynnie lobbować za budową drogi 42 dla Starachowic? I jeśli tak to w jaki sposób?
6) Czy zamierza wprowadzić Pan kartę dużej rodziny?
7) Czy zamierza Pan wspierać społeczeństwo obywatelskie, stowarzyszenia i ich inicjatywy? I jeśli tak to w jaki sposób.
Odpowiedz
#11
Jakie podejmie pan kroki w sprawie mieszkań socjalnych . W szczególności chodzi o budowę nowych lokali i co trzeba zrobić by zmniejszyć zadłużenie mieszkańców takich lokali .
Jakie podejmie pan kroki w sprawie MZK. Tj. w jaki sposób zostanie zmniejszona starta zakładu .
Odpowiedz
#12
Może nie ułatwiajmy kandydatom życia?
Przygotujmy pytania, ale wyślijmy je w niedziele w południe? Smile Tak, żeby na prawdę to był sprawdzian z inwencji twórczej, znajomości problemów i potrzeb miasta?

Żeby nie wyglądało to tak jak wywiad z Putinem, gdzie każde pytanie jest zadane wcześniej, opracowana jest odpowiedź, a całe przedstawianie jest wyreżyserowane...?
Odpowiedz
#13
Jesion, jeśli się uda to zamierzam się tam również wybrać i zadać pytania na żywo.Smile
Odpowiedz
#14
No właśnie, kto będzie? Wink
Odpowiedz
#15
Wczoraj spotkałem się z Prezydentem Kwietniem, dziś byłem na spotkaniu organizowanym przez Pana Prusia. W niedzielę widzimy się na debacie organizowanej przez JES.

Mam nadzieję, że to pół roku szybko minie i po wyborach jesiennych krajobraz polityczny w Starachowicach ulegnie zmianie.
Odpowiedz
#16
Moje pytanie, czym wykazał się aktualny zarządzający MCRIW, że pracuje już w 3 spółce miejskiej?
Odpowiedz
#17
Moje pytanie do kandydata PIS: Czy w Smoleńsku był zamach czy była to zwykła katastrofa lotnicza ?
Dla niektórych może i głupie pytanie i bezpośrednio nie dotyczące Starachowic ale dla mnie istotne.
Odpowiedz
#18
Jesion napisał(a):Może nie ułatwiajmy kandydatom życia?
Przygotujmy pytania, ale wyślijmy je w niedziele w południe? Smile

Pytania w internecie (na forach, na stronie wydarzenia na Facebooku i spływające na maile) zbieramy tylko do soboty 3 maja. Wybierzemy i opracujemy 6 pytań, zgodnie ze scenariuszem debaty zaakceptowanym przez Kandydatów.
Przypominam, że pytania internautów to tylko jedna z pięciu rund debaty. Pozdr
Odpowiedz
#19
peebee napisał(a):zbieramy tylko do soboty 3 maja.
Szkoda.

Do p. Kwietnia:
Jak ocenia pan swoje i swoich współpracowników działania na rzecz przebudowy DK42 Skarżysko-Starachowice (wraz z przejściem przez miasto). Co Pan zrobi w tej kwestii przez najbliższe pół roku?
Do p. Prusia:
Jakie będą konkretne działania na rzecz przebudowy DK42 jakie pan podejmie po ewentualnej wygranej?
Czy nie uważa Pan za nadużycie umieszczać siebie na ulotce razem z Jezusem Chrystusem?

Do obu panów:
W tym roku rozpoczyna się nowa perspektywa finansowa UE na lata 2014-2020. Jeśli pan wygra wybory, jakie ma pan pomysły na zainwestowanie tych pieniędzy w mieście, proszę wymienić przynajmniej trzy inwestycje jakich zleciłby pan przygotowanie dokumentacji o dofinansowanie ze środków UE?
Odpowiedz
#20
Witam

Pytania do Pana Andrzeja Prusia:
1. Jakie posiada Pan wykształcenie ? czy nie uważa Pan że kandydat na prezydenta powinien mieć wyższe wykształcenie?
2. Pana kolega Wojciech Bernatowicz wywodzący się ze starachowickich struktur PiS , został skazany i odsiaduje wyrok. Czy nie boi się Pan że ludzie będą bali się powtórki z rozgrywki, gdy przy rządach będzie prezydent z PiS?
3. Czy marketing polityczny powinien opierać się na używaniu postaci religijnych (Jezus Chrystus) lub na zakłócaniu innym obchodów, m.in w trakcie odgrywania hymnu Polski (przez Pana samochód reklamowy)?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#21
Marek Materek napisał(a):Wczoraj spotkałem się z Prezydentem Kwietniem, dziś byłem na spotkaniu organizowanym przez Pana Prusia. W niedzielę widzimy się na debacie organizowanej przez JES.

Mam nadzieję, że to pół roku szybko minie i po wyborach jesiennych krajobraz polityczny w Starachowicach ulegnie zmianie.
ja też spotkałem się wczoraj z Panem Prezydentem Kwietniem w biedronce i co z tego wynika? Ano to , że zar owno dzisiaj jak i jesienią poprę jego kandydaturę bo nie widzę takiego kandydata który mógłby z nim wygrać . Po jesiennych wyborach krajobraz na pewno się zmieni, gdyż ludzie wytnych karierowiczów z PO.
Odpowiedz
#22
Witamy. Pod tym linkiem o godz. 16:00 rozpocznie się transmisja Live z "Debaty Kandydatów na Prezydenta Starachowic" zorganizowana przez Stowarzyszenie JES - Jakość Energia Starachowice w Hotelu Senator.

Transmisja LIVE z debaty.
Odpowiedz
#23
Oglądam ale spodziewałem się lepszej jakości przekazu.
Wirtualne Starachowice na Facebooku-oraz-NK Dołącz do nas!
Odpowiedz
#24
Czy debata będzie dostępna z odtworzenia w jakiejś lepszej jakości (min. w takiej jak debata nt. drogi 747)?
Jakość wideo można przeboleć (lub zupełnie sobie darować), ale istotniejsza w tym przypadku jakość audio to prawdziwa katorga dla uszu.
"Wygrajcie wybory to sobie wszystko przegłosujecie" ~Stefan Niesiołowski
Odpowiedz
#25
Nie idzie tego oglądać. Oby była nagrana w lepszej jakości bo obecnie jest lipa na maxa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości